Drzwi przesuwne, poznajmy ich zalety i wady
Drzwi przesuwne, poznajmy ich zalety i wady

Na rynku jest, duży wybór tego rodzaju drzwi. Mogą być one wykonane, z różnych materiałów: drewna, PCV, szkła lub płyt wiórowych. Zasada działania takich drzwi jest bardzo prosta. Umieszczone na specjalnych prowadnicach zamontowanych do ścian lub umieszczone w ścianie. Skrzydła są otwierane bez konieczności ich uchylania na zewnątrz bądź wewnątrz pomieszczenia. Pozwala to, na zajmowanie jak, najmniejszej powierzchni pomieszczenia. Oszczędzamy, w taki sposób przestrzeń wokół drzwi. Ich wielką zaletą jest ich wielofunkcyjność. Można je montować nie tylko w domach, ale też w biurach. Łatwo się dopasowują nawet do nietypowej przegrody lub układu pomieszczeń. Dostępne są w sklepach od ręki, ale można też pod wymiar sobie zamówić. Bywają drzwi przesuwne jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe, w zależności od naszych potrzeb. Drzwi przesuwne nie posiadają typowego zamka, ale można je zablokować na zasuwę lub zapadkę. Dzięki, takiemu zastosowaniu drzwi przesuwnych jest ograniczone ryzyko trzaskania.

Kolejną zaletą  takich drzwi jest zupełna obojętność na przeciągi w mieszkaniu. Z tego wynika, że w pełni zachowane jest bezpieczeństwo podczas przeciągów. Nie ma trzaskania drzwiami, co spotyka się przy tradycyjnych drzwiach. Warto, zastanowić się przy wyborze drzwi przesuwnych nad ich systemem i konkretnym modelem. Ten rodzaj drzwi można bardzo szczelnie schować w szczelinie między ścianą murowaną a z płyt. Skrzydło drzwiowe przesuwa się wzdłuż jednej ze ścian na specjalnych wózkach. Natomiast cały mechanizm ukryty jest pod maskownicą. 

Wybór drzwi przesuwnych, uzależniony na pewno będzie od zaplanowanego budżetu i efektu aranżacyjnego. Najmodniejsze są drzwi szklane ze szkła hartowanego. Są one estetyczne i bezpieczne. Rozpadają się podczas uderzenia na drobne cząstki, choć nie należą do tanich. Tafla takiego szkła  może być przezroczysta lub matowa. Może być wykonana w dowolnej kolorystyce. Drzwi przesuwne to, ergonomiczne rozwiązanie. W przestronnych wnętrzach pozwalają na bardziej swobodną aranżację, nie zaburzając otwartego planu. Ma to, duże znaczenie dla osób żyjących na wózku inwalidzkim. Brak progu, wygoda w przemieszczaniu się, to największa zaleta dla tych osób. Drzwi przesuwne mogą stanowić, niekiedy jako, ścianka działowa do przedzielenia pomieszczenia. Można wtedy, oddzielić część sypialną od biurowej, bądź kuchni od jadalni. Zastosowań tego rodzaju drzwi, jest bardzo dużo. Drzwi przesuwne mają tylko dwie wady. Jedną z nich jest, niebezpieczeństwo przy małych dzieciach. Natomiast druga to, nieszczelność tych drzwi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl