Doświetlenie pomieszczeń profilami LED

Doświetlenie pomieszczeń profilami LED

Tak więc profile LED nie są niczym innym, jak długimi wąskimi szynami, które w przekroju, mają zwykle kształt cewnika. Natomiast na ich góry, nałożone są tak zwane osłonki profili, które wykonane są z plexi. Takie osłonki mogą być mleczne i one rozpraszają światło, jak i przezroczyste, które pozwalają na jeszcze dokładniejsze oświetlenie.

Zazwyczaj profil LED do taśmy LED jest aluminiowy, na rynku, możemy także, znaleźć profile plastikowe. W środek profilu wklejamy taśmę LED. Profil ma małe wymiary, zazwyczaj jego szerokość wynosi do 20 mm, a wysokość 9 mm. Dlatego też jest wygodny w użyciu. Najważniejszą zaletą z zastosowania profili LED jest ochrona taśmy LED przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Profil ma na wierzchu osłonkę, która w razie np. zawadzenia o tę taśmę LED, uchroni ją przed uszkodzeniem. Profil LED ma także za zadanie, zapobiegać odklejeniu taśmy LED. Taśmy LED, posiadają z tyłu pasek samoprzylepny 3M, który po pewnym czasie zaczyna się odklejać. Profil przytwierdzamy do jakiejś powierzchni, a więc nie ma problemu z odklejaniem się taśmy LED. Profil do taśmy LED pozwala na łatwiejsze utrzymywanie czystości. Chcąc wyczyścić to oświetlenie, będziemy jedynie potrzebować zwilżonej ściereczki. 

W przypadku taśmy LED bez profilu czyszczenie jest o wiele trudniejsze. Profil LED pozwala na zamontowanie oświetlenia nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach. Taśma, która jest umieszczona w miejscu, które narażone jest na wilgoć, powinna mieć wysoką ochronę tzw. klasę szczelność, którą możemy uzyskać m.in. dzięki zastosowaniu wodoodpornego profilu. W takim miejscu muszą zostać, umieszczone w profilu LED do taśmy LED i zalany odpowiednio silikonem, szczególnie jeżeli montowany jest w podłodze. Tego typu profil ma grubą osłonkę, że możemy po nim bez obawy chodzić. Niestety w tym wypadku nie możemy zamontować taśmy LED bez profilu. Takie samo rozwiązanie musimy, wykorzystać w przypadku montażu profilu LED na zewnątrz. Oświetlenie LED, które tam wybierzemy, powinno mieć wysoką klasę szczelności, aby nie było tylko odporne na wilgoć, ale było także wytrzymałe, na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Podsumowując powyższy artykuł to, wynika z niego, że profile LED mają wiele zalet, jednak kolejnym ważnym aspektem takiego oświetlenia są walory estetyczne. Na rynku możemy znaleźć nawet profile w kolorach podobnych do drewna, co powoduje, że profil ten może być niemalże niewidoczny. Profile mogą być także wpuszczone wewnątrz mebli, dzięki czemu oświetlenie licuje się z płytą meblową w 100%.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium