Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Domowe sposoby na zdjęcie psiej sierści z kanapy
Domowe sposoby na zdjęcie psiej sierści z kanapy

Dlatego, jeżeli chcemy utrzymać swój dom w czystości, musimy to dość regularnie za niego robić. W jaki sposób?  

Pies powinien być w miarę możliwości kąpany. Jeżeli nie mamy na to warunków warto poszukać pobliskiego psiego fryzjera. Podczas takiemu specjalistycznemu zabiegowi nie dość, że pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu to psi fryzjer, również odpowiednio wyczesze sierść z psa. Pomimo takich zabiegów, niestety nie jesteśmy w stanie w 100% zagwarantować, że zwierzęcej sierści nie będziemy znajdować na naszych kanapach.  
 
Oto kilka domowych sposobów na pozbycie się psiej sierści 

Pierwszym podstawowym sposobem, który przychodzi każdemu na myśl, jest odkurzanie. W takiej sytuacji najlepszy będzie odkurzacz z turbo szczotką, która wymiecie wszelką sierść. Niezbędne, będą także różnego rodzaju końcówki do odkurzacza, które pozwolą dotrzeć do najmniejszych zakamarków.  

Jeżeli psia sierść powbijała się głęboko w powłokę kanapy, warto rol z taśmą do czyszczenia domowej garderoby takiej jak płaszcze oraz swetry. Taką rolkę z taśmą, możemy znaleźć w sklepach meblowych bądź w sklepach z dodatkami do domu. Dzięki specjalnemu kleju cała sierść jest ładnie zebrana i co najważniejsze taka rolka absolutnie nie pozostawia po sobie żadnych plam po kleju na tapicerce kanapy. Jeżeli ten sposób nie przynosi rezultatów, warto wziąć rolkę grubej, brązowej taśmy, którą pakuje się paczki. Na dłoń zawija się taśmę, jednak stroną, na której nie ma kleju. Jeżeli całą nasza ręka jest już owinięta taśmą, wtedy przykładamy tą dłoń do sofy i próbujemy wyciągnąć sierść. Jest to dość tani i skuteczny sposób, pozbycia się sztywnych, krótkich sierści po psach takich jak buldogi czy owczarki niemieckie.  

Jeżeli i ten sposób okazał się bezskuteczny, to kolejnym sposobem, który warto wypróbować jest to po prostu wyczesywanie kanapy. Otóż w sklepach na pewno, znajdziemy różnego rodzaju szczotki do wyczesywania psiej sierści z kanapy. Możemy również, zastosować specjalistyczne gumowe szczotki albo trochę tańsze rozwiązanie, jakim jest zwykła sucha gąbka, która będzie przyciągała do siebie psią sierść w trakcie pocierania gąbki o tapicerkę kanapy. Gumowa rękawica z wodą też, będzie pomocna w pozbyciu się psiej sierści z kanapy. Otóż taką gumową rękawicę wystarczy tylko i wyłącznie spryskać wodą tak, by była tylko wilgotna. W następnej kolejności ścieramy sierść z powierzchni przy pomocy gumowej rękawiczki. Taką gumową rękawice wystarczy spłukać pod bieżącą wodą.  

Raz na jakiś czas warto sofę przeprać specjalistycznym odkurzaczem do prania tapicerek. A jeżeli zależy nam żeby nasz czworonożny przyjaciel już na nią nie wskakiwał, w przychodniach weterynaryjnych bądź specjalistycznych zoologicznych sklepach są środki, którymi psika się kanapy i pies przestaje na nią wskakiwać. Oczywiście każdy z nas kto ma w domu psa doskonale, zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo trudno jest oduczyć psa siadania na kanapie. Dlatego jeżeli zależy nam, żeby kanapa służyła nam wiele lat, to od samego początku, nie możemy pozwalać, aby pies wskakiwał na kanapie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium