Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Diabeł tkwi w szczegółach, czyli dobór odpowiedniej klamki

Rodzaje klamek do drzwi.

Wiele razy zachodzimy w głowę, jaki wybrać kolor drzwi, czy mają one zawierać przeszklenia, czy też nie. Patrząc, jednak na drzwi jako na całość pierwsze co rzuci nam się w oczy to właśnie będzie klamka. Dzieje się tak, albowiem jest to najbardziej wyrazisty i ozdobny element całych drzwi. Zazwyczaj w produkcji tego produktu używa się stali nierdzewnej, mosiądzu lub połączenia stopu cynku z aluminium lub aluminium i miedzi. Takie zespolenie nazywa się potocznie znałem. Wierzchnią część klamek, natomiast pokrywa się dodatkowo chromem, niklem lub zwyczajnie lakierem. Dla bardziej wymagających klientów, do wnętrz o wyjątkowym charakterze, znajdziemy także modele wykonane
z kryształu lub szkła. W kategoriach raczej ciekawostki można zaznaczyć, że rynek oferuje także produkty zdobione kryształami Svarowskiego. Ponadto mamy klamki połyskujące lub matowe. Najbardziej podstawowymi kształtami są wydłużone prostokąty, łuki, owalne kształty bądź elipsy. Do tych bardziej wyszukanych zaliczymy klamki na kształt kropli lub drabinki! Zasadą numer jednej, którą powinniśmy się kierować jest proporcjonalny dobór wielkości klamki do wielkości drzwi. Im bardziej drzwi masywne, tym klamka powinna być większa.

Kolor klamki, a okleina drzwi.

Tutaj trzeba postępować bardzo rozważnie, aby nie doszło do zbyt dużej dysharmonii. Na zakupy najlepiej będzie, kiedy udamy się z próbką okleiny, jaka została zastosowana na naszych drzwiach. Jeśli sami nie posiadamy wystarczającej wyobraźni aranżacyjnej bez wątpienia trafnymi wskazówkami podzieli się z nami sprzedawca. Dobierzmy klamki także do koloru i stylu, w jakim zostały wykonane zawiasy i zamek w drzwiach. Do drzwi w kolorze drewna pasują klamki w różnych odcieniach złotego lub mosiężnego. Do drzwi antracytowych doskonałym rozwiązaniem jest kolor srebrny, najlepiej matowy.

Rozwiązanie bez tradycyjnej klamki.

Takie rozwiązania najczęściej w ostatnim czasie praktykowane są w drzwiach wewnętrznych. Coraz rzadziej, bowiem możemy spotkać rozwiązania z tradycyjnym ryglem oraz językiem. Ustępują one miejsca zamkom magnetycznym. Zdecydowanie wpływa to na poprawę estetyki całego skrzydła drzwiowego. Chcąc otworzyć takie drzwi wystarczy delikatnie pchnąć lub pociągnąć je za sobą, aby zamknąć. Dzięki wmontowanym magnesom drzwi takie same się delikatnie domykają co sprawia, że wyeliminowane zostaje, nawet jeśli użyjemy zbyt dużo siły jakiekolwiek hałaśliwe trzaśnięcie.

Pamiętajmy, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skonsultować się z doradcą w danym sklepie. Dzięki temu unikniemy popadania w dodatkowe koszty oraz ewentualnego rozczarowania w zakresie niewłaściwego dobory kształtu i kolorystyki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium