Designerskie sofy rozkładane – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Designerskie sofy rozkładane – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Sofa rozkładana – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Designerska sofa rozkładana może być jednocześnie stylowym i wygodnym meblem użytkowym. Aby osiągnąć taki efekt, starannie wybierz odpowiedni model. Zwróć uwagę na następujące parametry:

· Wielkość – przy wyborze mebla zwróć uwagę na to, ile miejsca zajmuje on po rozłożeniu. Pamiętaj o tym, że sofa powinna dobrze wpasowywać się w Twoje wnętrze, zarówno w wersji złożonej, jak i rozłożonej. Zwróć uwagę na wielkość kanapy po rozłożeniu i zastanów się nad tym, ile osób najczęściej będzie na niej spać. Dorosły powinien mieć do dyspozycji przynajmniej 60 cm szerokości łóżka i około 12-20 cm więcej niż długość ciała.

· Sposób rozkładania – sofy różnią się między sobą mechanizmem rozkładania. Wygodna metoda oszczędzi Twój czas i nie będzie wymagać użycia dużej ilości siły. Pamiętaj również o tym, że sposób rozkładania może mieć wpływ na komfort snu.

· Konstrukcja złożonej sofy – kanapa w pokoju reprezentacyjnym, jakim jest salon, powinna nienagannie się prezentować. Designerskie sofy rozkładane łączą wygodę i użyteczność z eleganckim wyglądem. Zwróć uwagę na to, czy oparcie jest odpowiednio stabilne i wygodne. Umożliwi Ci to komfortowy odpoczynek w pozycji siedzącej.

· Rodzaj wypełnienia – zależy od niego miękkość mebla. Ma to wpływ na wygodę, zarówno złożonej, jak i rozłożonej sofy. Elementy sprężynujące, które masz do wyboru, to sprężyny faliste, bonellowe i kieszeniowe, taśmy siedziskowe i pianki elastyczne. Jeśli sofę będziesz rozkładać jedynie raz na jakiś czas, wybierz bardziej miękki model. Jeżeli mebel będzie rozkładany codziennie, większą uwagę zwróć na jego elastyczność i twardość, które wpływają na zdrowie i komfort snu.

· Poduszki – jeżeli kupujesz sofę do spania, zwróć uwagę na to, żeby elementy poduszek, takie jak podziałki i guziki nie sprawiały dyskomfortu. Zawsze możesz też pod prześcieradło podłożyć dodatkową podkładkę, która zapewni Ci większy komfort wypoczynku.

· Pojemnik na pościel – zastanów się, czy potrzebujesz takiego elementu. Jeżeli nie, możesz wybrać sofę rozkładaną bez pojemnika – będzie sprawiała wrażenie lżejszej.

· Tapicerka – postaw na materiał, który będzie jednocześnie wygodny i estetyczny.

Wybierz sofę rozkładaną, która najlepiej wpasuje się w Twój gust i styl pomieszczenia. Pamiętaj również o tym, żeby jej fason, rodzaj tapicerki, wypełnienie i sposób rozkładania umożliwiły Ci wygodny sen i wypoczynek.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium