Czym ożywić szary salon?
Czym ożywić szary salon?

Szary salon - dlaczego warto?

Szare wnętrza salonu są piękne, ponadczasowe i stale nas zachwycają swoją prostotą i estetyką. Szary kolor to trafiony kolor, nie tylko efektownie prezentuje się samodzielnie, ale także dopasujemy go do większości barw. Można powiedzieć, że jest to naturalny kolor, który potrafi podkreślić piękno przestronnego salonu. Jest wiele sposobów, którymi możemy ocieplić wnętrze naszego salonu. Możemy korzystać z całej palety barw.

Czym ożywić szary salon?

Jeżeli w salonie dominuje szarość, a jeszcze, kiedy w tym kolorze są zarówno ściany, jak i inne elementy jak, np. podłoga, meble to wystarczy zastosować jeden intensywny kolor, a wtedy przełamiemy nudę i monotonię.

Dla odważnych osób, dodając do aranżacji naszego szarego salonu dodatki w kolorze niebieskim, żółtym, pomarańczowym lub fioletowym to możemy stwierdzić, że jest to dobry wybór. Ponieważ szarość doskonale komponuje się z mocnymi kolorami, ale też z pastelami.

Natomiast, jeżeli ktoś zdecyduje się na jedno z najciekawszych połączeń, jakim jest szary i żółty, to możemy stwierdzić, że te kolory doskonale się uzupełniają. Wtedy ten szary kolor, jako nazywany neutralnym, zostaje ożywiony przez słoneczny oraz energetyczną barwę żółci. Takie połączenie sprawia, że szary salon nabiera innego wymiaru. Żółte dodatki do szarego salonu mogą mieć postać fotela, dywanu, tekstyliów czy oświetlenia.

Poczuj energię w szarym salonie

Często zastanawiamy się, jak ocieplić szary salon energetycznym odcieniem. Dobrze jest zakupić kolorowe meble, np. sofę, czy fotel lub pomarańczowe dodatki: koc, poduszki, zasłony. Szare ściany będą spokojnym i jednocześnie idealnym tłem dla cieplejszych barw. Innym kolorem ożywiającym szary salon jest ciemny lub jasny odcień koloru niebieskiego. Bardzo dobrze i efektownie podkreślają szary salon, nadając mu wyjątkowego charakteru chłodny błękit, nasycony turkus, czy intensywny granat. Szary salon możemy ocieplić, wstawiając błękitne fotele oraz kilka ciekawych dekoracji w postaci niebieskiej lampy, dywanu, a może wazonu. Wiemy także, że przytulność w naszym szarym salonie możemy uzyskać przy pomocy odpowiedniego oświetlenia. Poza lampą warto postawić na dodatkowe punkty świetlne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl