Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Czym kierować się dobierając lustro do toaletki?

Rodzaje luster z oświetleniem.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że rozwiązanie, kiedy lustro zawiera wbudowane oświetlenie jest chyba tym najlepszym. Dlaczego? Po pierwsze jest ono optymalnie ustawione, jeśli chodzi o kąt padania światła na naszą twarz co pozwala na dokładne wyeliminowanie wszelkich niedociągnięć, jeśli chodzi o wspomniane zabiegi pielęgnacyjne. Koleją zaletą takiego lustra jest, fakt, że w przeciwieństwie do oświetlenia, które nie jest zintegrowane z lustrem zajmuje ono zdecydowanie mniej miejsca. Jest to istotne, szczególnie kiedy poszukujemy miejsca na naszą toaletkę w mieszkaniach o małych metrażach, w których trudno wygospodarować dodatkową przestrzeń. Rynek w tym zakresie daje spore możliwości wyboru. Od modeli przypominających łudząco te z salonów kosmetycznych po stylizowane w różnych aranżacjach. Jakie lustro z oświetleniem najlepiej, zatem wybrać? Wskazujemy, że najwłaściwsze będzie takie, w którym punkty oświetlenia będą rozmieszczone równomiernie wokół tafli lustra.

Lustro z możliwością zawieszenia.

Taki rodzaj lustra z racji tego, że będzie ono umiejscowione na ścianie najlepiej sprawdzi w przypadku toaletek niewielkich rozmiarów, na które zagospodarowaliśmy dosłownie resztkę miejsca w pomieszczeniu. Wiadomo, że szukając oszczędności będziemy się kierować w stronę jak najmniejszego blatu. Nie będzie na nim, zatem zbyt wiele miejsca na kosmetyki i swobodę w wykonywaniu ruchów, a tym bardziej na wolnostojące lustro. Dlatego świetnym pomysłem będzie lustro z możliwością przytwierdzenia do ściany. O czym warto w tym przypadku pamiętać? Chodzi o to, że przy takim rozwiązaniu zakupu lustra nie musi ograniczać się konkretnie do takiego, które jest przeznaczone do toaletek. Może to być w zasadzie każdy inny rodzaj lustra, który będzie na satysfakcjonować co do jakości i wielkości. Jeżeli zdecydujemy się na powyżej opisane rozwiązanie należy zawczasu pamiętać o dobrym oświetleniu. Jednym ze sposobów na doświetlenie kącika piękności będzie zamontowanie kinkietów. Zwróćmy także uwagę na barwę i moc żarówek. Pamiętajmy, że będziemy wykonywać wszelkie czynności w bliskim kontakcie z lustrem, dlatego zwróćmy uwagę na odpowiednie parametry abyśmy nie byli zbyt mocno rażeni. Alternatywą może być jedna lampka ścienna położona centralnie powyżej lustra.

Lustro wolnostojące.

Rozwiązanie to jest najlepszym, o ile nasza toaletka jest odpowiednich rozmiarów. Jeśli gabaryty toaletki są niewielkie ten pomysł się na pewno nie sprawdzi. Zaletą tego rozwiązania jest chyba największe możliwości w zakresie wyboru. Do woli można przebierać w rozmiarach, wzorach i wariantach. Największym, jednak plusem jest jego mobilność. Można je stawiać w dowolnej odległości, dobierając tym samym odpowiednią dla wykonywanej czynności perspektywę.

Lustro niewielkich rozmiarów.

Takim lustrem będzie małe lustro kosmetyczne. Na co dzień może ono być schowane do szuflady, tak aby nie zajmowało ono w ogóle miejsca. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, aczkolwiek właściwości estetyczne oraz praktyczne ocenić należy na niskim poziomie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium