Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Czy zakup sofy bądź kanapy bez możliwości rozłożenia ma sens?
Czy zakup sofy bądź kanapy bez możliwości rozłożenia ma sens?

Ile miejsca możemy przeznaczyć na ten arcyważny mebel?

Przy wyborze sofy bądź kanapy zazwyczaj przoduje myślenie czy, aby nie powinna ona posiadać funkcji spania. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że te wyposażone właśnie w tę właściwość sporo ustępują poziomem komfortu tym, które funkcji spania nie mają. Użyte są powiem lepsze materiały do wypełnienia, a co ważniejsze jest materiału tego użyte jest zdecydowanie więcej. Dzieje się tak z racji tego, że w przypadku sofy z funkcją spania producenci muszą wygospodarować sporo a często także pojemnik na pościel. Jeżeli posiadamy odpowiednią ilość pokoi sypialnianych bezsprzecznie zdecydujmy się na sofę bez możliwości rozkładania. Ponadto trzeba przemyśleć taką kwestię czy w naszym salonie starczy w miejsca na rozkładaną sofę? Czy w przypadku jej rozłożenia nadal będzie możliwość swobodnego poruszania się ciągami komunikacyjnymi? To istotne zagadnienia, które powinniśmy z pewnością rozstrzygnąć jeszcze w domu, a nie w salonie meblowym pod presją czasu i emocji.

Jakie potrzeby taka sofa

Jeżeli zajmujemy niewielki lokal, o niskim metrażu raczej będziemy skazani na zakup sofy z funkcją spania. Jeżeli jednak jest tego miejsca na tyle dużo, że każdy z domowników ma swoją sypialnię zadajmy sobie pytania, które często skłaniają nas w kierunku decyzji o zakupie rozkładanej sofy. Mianowicie czy taka kanapa jest nam niezbędna? Czy, aż tak często zostają u nas goście na noc? Jeśli tak nie jest kupmy sofę bez funkcji spania. Są one zazwyczaj mniejsze, a przez to i „zgrabniejsze”, bardziej eleganckie, łatwiej dopasować ich kształt i obicie do pozostałej aranżacji mieszkania. Przy takim rozwiązaniu możemy również zakupić dodatkowo wolnostojący fotel np. z funkcją masażu lub wygospodarować miejsce na kącik kawowy (mały stolik plus dwa foteliki).

Nierozkładana sofa ciąg dalszy

Najczęściej sofy bez możliwości rozkładania pojawiają się w mieszkaniach gdzie są oddzielne sypialnie. Powtórzmy zatem, jeżeli goście nie nocują u nas zbyt często (w przypadku sporadycznych nocnych wizyt można mieć w szafie dmuchany materac) a domownicy mają swoje klasyczne łóżka do spania zakup sofy z funkcją spania wydaje się naprawdę pozbawiony sensu. Dodatkowo małe sofy są bardzo designerskie. Można się zdecydować na zakup dwóch, a nawet trzech, aby je ze sobą zestawić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium