Czy zakup podstawki pod laptopa ma sens?

Czy zakup podstawki pod laptopa ma sens?

Jakie argumenty przemawiają za posiadaniem podstawki?

Po pierwsze trzeba zdać sobie sprawę jakie elementy naszego ciała są angażowane w trakcie zasiadania przy biurku. Mianowicie, pracując przy komputerze w pozycji siedzącej mocno pracują mięśnie karku, kręgosłup, stawy rąk, mocno obciążony jest także wzrok. Podstawka skutecznie zmniejsza, a nawet zupełnie eliminuje wszelkie przeciążenia dla wspomnianych części ciała. Dzięki niej możemy ustawić ekran na wysokości takiej jakie jest nasz wzrok. Pozwala nam się wyprostować i przyjąć pozycję, która nie obciąża naszych kręgów, stawów i mięśni. Mniej istotnym, ale jednak ważnym jest to, że w przypadku prowadzenia video rozmów online możemy lepiej się zaprezentować, ponieważ inaczej obejmuje nas komputerowa kamera. Mamy ja centralnie naprzeciw siebie, a nie od dołu. Biorąc pod uwagę powyższe nieocenione korzyści płynące z posiadania podstawki, w zestawieniu z dość niewysoką ceną produktu należy stwierdzić, że podstawkę pod laptopa powinien mieć każdy.

Rodzaje podstawek. Które są najlepsze?

W obszarze podstawek pod komputer oferta rynkowa przedstawia się doprawdy okazale. Mamy do wyboru podstawki wykonane z różnych materiałów. Różnią się one od siebie zestawem funkcji, w które są wyposażone. Poza funkcją podnoszenia sprzętu lub jego podtrzymywania mogą mieć one np. porty USB, porty do ładownia, bądź zostać doposażone w ładowarkę indukcyjną! Wszystkie te rzeczy bardzo się przydają w codziennym korzystaniu z komputera. Najbardziej stabilne są podstawki wykonane z drewna. Są one solidnie wykonane i często posiadają urozmaicenie postaci schowków na telefon, ładowarki czy myszy. Niemal wszystkie podstawki są wyposażone w gumowe, antypoślizgowe nóżki, które dodatkowo przyczyniają się do ochrony blatu przed uszkodzeniami.

Kilka najistotniejszych funkcji jakie powinna spełniać podstawka

Ważne jest to, aby przy zakupie nie sugerować się tylko i wyłącznie atrakcyjną ceną. Te najtańsze, wykonane z plastiku są tylko i wyłącznie namiastka podstawek i nie spełniają one swojego przeznaczenia. Podstawowe cechy jakie powinna zawierać dobra podstawka to taka, która ma funkcje regulacji wysokości, kąta nachylenia oraz chłodzenia naszego sprzętu. Zwracajmy uwagę na moc i ilość decybeli jakie wydziela wentylator w podstawce. Chodzi o to aby nie pracował on zbyt głośno co będzie nas dekoncentrowało. Ostatnia cecha jaką powinna posiadać podstawka jest możliwość jej złożenia. Funkcja ta ułatwia przechowywanie oraz transportowanie. Podstawki łączące w sobie powyższe udogodnienia można już nabyć od 20 zł. Jeśli natomiast możemy przeznaczyć na jej zakup około 100 zł nabędziemy sprzęt naprawdę dobrej jakości. Wydatek niewielki prawda? Korzyści natomiast jakie nam przynosi są nieocenione.

Resumując, wszyscy ci którzy spędzają przed komputerem dużo czasu powinni się zaopatrzyć w podstawkę pod laptopa. Ruszajmy zatem na zakupy!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium