Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Czy obrazy są dobrym dodatkiem do łazienki?

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że podczas zażywania relaksacyjnej kąpieli, w wannie pełnej piany, z której wydobywa się eteryczny olejek o mocnym zapachu, wiszące obrazy na ścianach podkręcą jeszcze bardzie ekscytujący klimat. Czym wobec powyższego kierować się przy wyborze obrazu do takiego pomieszczenia jak łazienka czy toaleta? Otóż zasada jest bardzo prosta szukajmy obrazu, który będzie właściwie korespondował z klimatem, w jakim jest utrzymane pomieszczenie.

Odrobina luksusu i elegancji, czyli styl glamour.

Jeśli jesteś zwolennikiem elegancji oraz szykownych wnętrz i w takim właśnie stylu masz urządzoną łazienkę najlepszym wyborem będzie obraz w stylu glamour. Pałacowa klasyka przejawiająca się odpowiednio dobraną komodą, kryształowym żyrandolem oraz armaturą łazienkową, jeśli zostanie wzbogacona o właściwie dobrany obraz z pewnością będzie prezentować się jeszcze bardziej okazale. Najlepiej dla całości aranżacyjnej w stylu glamour będzie, kiedy dobierzesz obrazy
w ciemnych kolorach.

Minimalizm napływający z północy, czyli styl skandynawski.

Wszelkie pomieszczenia, a w tym także łazienki urządzone w tym klimacie są jasne, sprawiają wrażenie przestronnych i nieskazitelnych. Styl skandynawski poza jasnymi barwami lubi także naturalne dodatki takie jak ratan, wiklina czy drewno. Szukaj, zatem obrazów podobnych, jasnych, oprawionych np. w subtelną drewniana ramę. Nie musi to być jeden obraz, a kilka mniejszych przedstawiających różne motywy. Co ważne, mimo że nie do końca związane z tematem przewodnim, nie zapomnijmy o jakże ważnych w tymże stylu naturalnych roślinach. Dobrze, kiedy będzie ich jak najwięcej, w kolorze czystej soczystej zieleni.

Łazienka w stylu industrialnym, a odpowiedni dobór obrazów.

Jeśli jednak jesteś zwolennikiem surowego betonu, litej cegły, wnętrz nieco tajemniczych, a przy tym ponurych, to znaczy że lubujesz się w stylu industrialnym, i to właśnie w tym kierunku powinieneś pójść przy wyborze odpowiedniego dla tego klimatu obrazu. Zadanie może nie być proste, aczkolwiek przy właściwym zaangażowaniu można nabyć obrazy pasujące do tego typu wnętrza. Fakt, że twoja łazienka aranżacją nawiązuje do opuszczonej fabryki nie oznacza, że musisz zrezygnować z jakichkolwiek dekoracji. Skorzystajmy zwyczajnie z okazji i zastosowaniem odpowiedniego obrazu podkręćmy jeszcze bardziej klimat, którego jesteśmy zwolennikami. Prawda jest taka, że nie ma w tym przypadku określonych, sztywnych ram, którymi powinniśmy się kierować. Wszystko zależy od twoich potrzeb i niczym nieskrępowanej wyobraźni.

Jak już się pewnie zdążyliście zorientować temat obrazów i ich zastosowania nie ogranicza się tylko i wyłącznie do pomieszczeń uchodzących za reprezentatywne. Łazienka jest bowiem jak najbardziej miejscem, w którym mogą one się z powodzeniem znaleźć. Włącz wyobraźnię i nie bój się wyjść poza schematy, a zdziwisz się, jak piękny i spektakularny efekt możesz osiągnąć za sprawą kilku obrazów do łazienki powieszonych w ciekawej konfiguracji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium