Czy łóżko z baldachimem do sypialni to dobre rozwiązanie?

Czy łóżko z baldachimem do sypialni to dobre rozwiązanie?

Styl, a dobór łóżka z baldachimem

Decydując się na łóżko do sypialni z baldachimem możemy obrać dwie drogi. Pierwszą z nich jest taka, że nabędziemy takie łóżko gotowe. Gotowe, czyli wyposażone w konstrukcję wraz z materiałem. Druga jest zakup łóżka z samą konstrukcją natomiast dobór tkaniny będzie tematem odrębnym. Na konstrukcji tej możesz zawiesić wówczas takie tkaniny jakie się Tobie wymarzyły. Nie bez znaczenia jest również kubatura pomieszczenia. Wszystko należy skrzętnie przemyśleć. W niewielkiej sypialni wskazane będzie zastosowanie delikatnego zwiewnego materiału, który pozwoli uniknąć przytłoczenia wnętrza. Świetnym wyborem będą tutaj delikatne i subtelne tiule. Zaletą tegoż materiału jest to, że świetnie wkomponuje się on niemal w każdy styl. Równie delikatny w odbiorze będzie baldachim wykonany z lnu lub płótna. Nutę romantyzmu osiągniemy także dzięki zastosowaniu zwiewnego organzy. Organza to także bardzo delikatny materiał z cienkiej, drobnej siateczki, który stanowi element zdobniczy.

Przypadki, kiedy łóżko jest w stylu klasycznym

Baldachim nad naszym łóżkiem możemy mieć również wówczas, kiedy już wcześniej nabyliśmy łóżko, które nie jest w niego wyposażone. Konstrukcje, na której będzie się on trzymał, czy, do której zostanie zamocowany przytwierdza się wówczas do sufitu. Także spokojnie, ponieważ posiadanie zwykłego łóżka nie wyklucza realizacji marzeń o posiadaniu baldachimu nad głową. Możemy uruchomić wyobraźnię i pokombinować w zakresie materiału z jakiego ma być wykonana konstrukcja. Możliwości wbrew pozorom mamy tutaj całkiem sporo. Od elementów drewnianych, po konstrukcje stalowe. Nie ma także konieczności wykonania konstrukcji nad cała powierzchnia łóżka. Można ją wykonać jedynie w okolicach wezgłowia. Dobrze wykonany częstokroć wygląda zdecydowanie efektowniej, niż ten pokaźniejszych rozmiarów.

Inna możliwością jest koło z tworzywa lub metalu z zawieszonym na nim materiałem. Takie rozwiązanie nawiązuje do stylu kolonialnego. Owe koło przytwierdzone do sufitu za pomocą haka wówczas baldachim przypomina moskitierę.

Łóżka z baldachimem – ostatni szyk mody

Nie jest powiedziane, że łózka z baldachimem to wyposażenie sypialni zaaranżowanych w stylu klasycznym bądź romantycznym. Mianowicie świetnie sprawdzi się on również w nowoczesnych wnętrzach. Tym bardziej że coraz częściej możemy w sklepach meblowych napotkać łóżka z konstrukcją wyprowadzoną ponad jego poziom co daje dowolną możliwość jego zaaranżowania. Dzięki temu na takich ramach mamy możliwość zamocowania zarówno baldachimu, jak i zaprojektować autorską kompozycję z roślin lub lamp.

Jakiego rodzaju tkanin szukać

Prawda jest taka, że każdy rodzaj tkaniny przyczyni się do podniesienia poziomu przytulności romantyczności. Jedyna rzecz, na którą trzeba zwracać uwagę to, aby rodzaj tkaniny nie odbiegał zbyt mocno od całości aranżacyjnej. Wspomniany tiul, len czy płótno to na tyle uniwersalne materiały, że bez względu na klimat sprawdzą się one w każdej sypialni. Z racji tego, że są bardzo zwiewne i delikatne zasada jest taka, aby nie żałować materiału przeznaczonego na baldachim. Dzięki temu będzie się on pięknie układał. Rozwiązań aranżacyjnych jest naprawdę mnóstwo. Zajrzyjmy głęboko do szaf naszych babć, bo może się okazać, że są one w posiadaniu często zapomnianych koronkowych materiałów o dużych rozmiarach, które świetnie nadadzą się właśnie do wykonania naszego baldachimu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium