Co wiemy na temat łóżka wodnego?

Co wiemy na temat łóżka wodnego?

Łóżko wodne? Czym jest w rzeczywistości?

Z wyglądu łóżko takie praktycznie niczym się nie różni od tego tradycyjnego. Różnicę robi natomiast materac, który jest szczelnie zabudowany i wypełniony wodą. Zabudowę takiego materaca nazywa się potocznie „wanną”. Na rynku dostępne są materace do łóżek wodnych różniące się intensywnością falowania. Różny jest także czas przez jaki materac faluje.

Jaka jest konstrukcja takiego łóżka?

Woda w materacy do takiego łóżka jest podgrzewana. Odpowiada za to specjalny system wbudowany w ramę łóżka, przy czym sama rama jest wykonana ze specjalnej pianki. Aby uniknąć zbędnej pracy materaca np. niepożądanemu przesuwania się materaca stosuje się specjalne wkładki stabilizujące. W produkcji używa się także folii zabezpieczającej. Zastosowanie znajdują także odpowiednie wkładki mające za zadanie tłumienie falowania.

Jakie są plusy posiadania łóżka wodnego.

Z racji tego, iż materace zastosowane w łóżkach wodnych posiadają chyba najlepsze, z dostępnych na rynku, właściwości dopasowywania się do kształtów naszego ciała uznaje się, że mają one najlepsze właściwości prozdrowotne. Ponadto udowodniono, że łóżka wodne pozytywnie wpływają na nasz układ krążenia. Ukojenie i odprężenie znajduje także cały układ mięśniowy, a to za sprawą właściwego dla tych łóżek falowania. Wśród użytkowników pojawiają się także opinie, że rozwiązanie z podgrzewaną wodą i termostatem, który jest gwarancją równomiernego rozprowadzania ciepła ułatwia zasypianie. Nadrzędnym jednak plusem wydaje się „zdolność” dopasowywania takiego łóżka do naszych anatomicznych kształtów.

Kto w pierwszej kolejności powinien stanąć w kolejce po zakup takiego łóżka?

Z racji tego, że materac jest wykonany z materiałów zapewniających hermetyczne wnętrze, a co za tym idzie nie ma możliwości przenikania do jego wnętrza różnych zanieczyszczeń, w pierwszej kolejności powinni zastanowić się nad jego zakupem alergicy. Ponadto z racji wcześniej opisanych bezkonkurencyjnych właściwości dotyczących dopasowywania do naszych kształtów za takim łóżkiem winny się rozejrzeć osoby cierpiące na wszelkiego rodzaju schorzenia kręgosłupa.

Nie będziemy się tutaj zbytnio rozwodzić nad tematem i ujmiemy sprawę w kilku punktach. Kupując łóżko wodne należy zwróć uwagę przede wszystkim na:

– możliwość regulacji temperatury wody znajdującej się w materacu;

– sprawdź czy wypełnienie materaca nie zawiera żadnych szkodliwych związków (gwarancją jest oznaczenie Oexo-Tex Standard);

– sprawdź na jaki czas producent daje okres gwarancji (im dłużej tym lepiej, jeżeli za stosunkowo niewielką kwotę jest możliwość wydłużenia tego okresu skorzystaj z tej opcji)

– dostosuj poziom tłumienia fal do własnych oczekiwań

– zapoznaj się ewentualnie z ceną montażu czy nie jest ona oby zbyt wygórowana (porównaj z innymi sklepami).

Czy są jakieś wady w przypadku łóżka wodnego?

Jeśli chodzi o sam produkt to raczej się takowych nie dopatrujemy. Jedynym czynnikiem, który może nas blokować są dość wygórowane ceny takich łóżek. Kupując komplet (stelaż plus materac), z zachowaniem wysokiego poziomu wykonania, należy liczyć się z wydatkiem rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium