Co musisz wiedzieć przed montażem ukrytych drzwi?
Co musisz wiedzieć przed montażem ukrytych drzwi?

Ukryte drzwi - co to jest?

Drzwi ukryte to uniwersalne drzwi uchylne osadzone na ościeżnicy. Ich wyjątkowość polega na takim wykończeniu ościeżnicy, które umożliwia jej całkowite wtopienie w ścianę. W ten sposób uzyskujemy złudzenie, jakoby drzwi były pozbawione futryny. Stylistyka ukrytych drzwi wpisuje się w aktualne trendy aranżacyjne. Cechują się prostotą i indywidualizmem. Pasują do każdego rodzaju nowoczesnych pomieszczeń. Ukryte drzwi to, świetny pomysł na dopieszczenie swojego wnętrza. Pod względem wizualnym, stanowią jednolitą płaszczyznę ściany, gdyż są w nią wbudowane bez widocznych ościeżnic.

Rodzaje skrzydeł drzwi ukrytych

Ukryte drzwi, często są zlicowane ze ścianą. Zarówno pod względem kolorystycznym, jak i rodzajem materiału. Mogą być szklane, lustrzane, wykończone płytą gips karton. Skrzydła drzwiowe mogą być różnie wykończone. Zazwyczaj dostosowane do wystroju wnętrza danego pomieszczenia. Oferta handlowa drzwi ukrytych jest szeroka. Od drzwi standardowych po ekskluzywne drzwi ukryte na wymiar, pod indywidualne potrzeby klienta.

 Gdzie zamontować ukryte drzwi?

Doskonale sprawdzają się we wnętrzach biurowo-usługowych. Oczywiście niezwykle ważne jest ich wykonanie oraz wykończenie. Wiadomo, że tworzą wizualnie złudzenie większego wnętrza. Tego typu drzwi wpisują się, także w modny minimalizm wnętrz mieszkalnych. Stają się, głównym elementem różnego wzornictwa. Niektórzy pokrywają je tapetą, tynkiem strukturalnym, o tym samym wzorze i kolorze, co dana ściana. W ten sposób uzyskujemy efekt ukrytych drzwi. 

Przed montażem takich drzwi, warto wiedzieć, czy mają się otwierać na zewnątrz, czy do wewnątrz. Ważne jest, przy wyborze drzwi ukrytych co mają w środku, z czego są wyprodukowane. Musimy wiedzieć również, czym się je wykańcza. Tak, by, zastosować do wnętrza naszych ścian. Zazwyczaj kupujemy same skrzydła drzwiowe. Mogą być one z zawiasami oraz we wbudowanym zamkiem lub bez. Dobrze jest, kupić od razu z ościeżnicą.

Natomiast, drzwi do łazienek, czy toalet muszą mieć otwory wentylacyjne. Zazwyczaj, jest to jeden duży otwór lub kilka małych. Ważne jest, wypełnienie stabilizujące pomiędzy konstrukcją a ramieniem skrzydła drzwiowego. Znacznie redukuje ciężar skrzydła drzwiowego, wypełnienie typu plaster miodu. Można powiedzieć, że zapewnia dobre wygłuszenia. Zbudowane z płyty wiórowo-otworowej gwarantują dużą stabilność i dźwiękoszczelność. Są one znacznie cięższe, ale za to odporne na odkształcenia.

Drzwi ukryte montuje się na ścianie działowej lub nośnej. A wielkość otworu należy dopasować do wymiarów ich skrzydeł. Ościeżnicę najlepiej wstawić przed ułożeniem podłogi. Mocuje się ją na dodawanych do niej kotwach. Szczeliny powstałe pomiędzy profilem a murem uszczelnia się specjalną pianką. Przykrywa się później zaprawą tynkową ze wzmocnioną siatką. Staranne wykonanie tej czynności jest bardzo ważne. Po to, by osiągnąć efekt drzwi ukrytych z licowaną ościeżnicą i z płaszczyzną ściany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl