Ciekawe rozwiązania na ścianę w pokoju ziecka – czyli edukacyjne fototapety

Biorąc pod uwagę dobro naszego dziecka stworzenie mu przestrzeni, w której będzie się dobrze bawił, a jednocześnie uczył jest optymalnym rozwiązaniem. Tapeta edukacyjna przyczynia się do wzbudzenia kreatywności i motywuje do rozwijania pasji. Na rynku mamy ogrom możliwości w zakresie wybory fototapety. Mogą to być np. różne dinozaury z podpisanymi obok krótkimi charakterystykami, odległy galaktyczny świat, a może po prostu mapa całego świata.

Błyskawiczna dekoracja wnętrza, czyli krok w kierunku fototapety.

W przypadku posiadania dzieci nie ma zbytnio czasu na wielodniowe oddawanie się dekoracji ścian, czy urządzania pomieszczenia. Porostu każda minuta jest na wagę złota. W związku z tym decyzja o położeniu na ścianie fototapety tym bardziej wydaje się strzałem w dziesiątkę. Po co trwonić czas na wymyślne, często mało praktyczne rozwiązania, skoro możemy przeznaczyć go na zabawę właśnie z naszym maluchem. Oddanie swojego czasu małemu człowiekowi jest dla niego najwartościowszym darem. W związku z powyższym edukacyjne fototapety i naklejki, które są bardzo proste w montażu, to świetny pomysł, by wyczarować dziecku cudowny pokój. Przemiana zajmie jedno popołudnie, a efekty przyniosą korzyści na długi czas!

Edukacja poprzez ozdoby.

Samo słowo ozdoba chyba wszystkim na początku kojarzy się z dekoracją. Jest jednak wiele takich, które poza funkcją upiększającą mają również w sobie wartość edukacyjną. Dopasowując odpowiednią tematykę do wieku dziecka skutecznie, bez większych nakładów czasowych, wpływamy na jego rozwój. Gama dostępnych na rynku ozdób jest bardzo szeroka i mogą one być z dziedziny geografii, biologii czy choćby matematyki lub języka angielskiego.

Rozwiązania z kolorowym alfabetem czy tabliczką mnożenia?

Pomysł z kolorowym alfabetem, z dość dużymi literami to rozwiązanie dla młodych odbiorców. Jeśli nasze dziecko jest jednak już w wieku wczesnoszkolnym można pomyśleć o tapecie, na której znajduje się tabliczka mnożenia. Jest to świetny pomysł do pokoju młodego człowieka, który właśnie rozpoczął swoją przygodę ze szkolną ławką. Prawda jest taka, że dziecko, przebywając dzień w dzień w towarzystwie tych z początku enigmatycznie wyglądających wzorów, z biegiem czasu oswoi się z literami czy cyframi, a edukacja w szkole będzie dla niego o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza.

Kosmiczny świat na wyciągnięcie ręki.

Fototapety przedstawiające gwiezdny, galaktyczny świat mogą okazać się interesujące nie tylko dla dziecka, ale również dla jego rodziców. Jakże szczęśliwy będzie nasz szkrab, kiedy w naszym towarzystwie, widząc naszą ciekawość będzie mógł ruszyć na podbój kosmosu. Ilustracja przedstawiająca ogromne słońce, wokół którego krążą po swoich orbitach kolorowe planety, to nie tylko metoda na nieziemski wystrój, ale również sposób na to, by maluch poznał nazwy ciał niebieskich i ich układ względem siebie.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium