Bliższe spojrzenie na temat salonu z narożnikiem oraz stołem

Bliższe spojrzenie na temat salonu z narożnikiem oraz stołem

Rodzaje mebli wypoczynkowych są przeróżne. Dostępne są narożniki w kształcie litery L czy U, z funkcją spania lub bez. Te z konstrukcją stałą lub te rozstawne. Do tych pierwszych zaliczamy wszelkiego rodzaju sofy czy kanapy, do drugich przede wszystkim narożniki. Narożniki z kolei dzielimy na dwuelementowe (możliwość zrobienia lewego lub prawego) i modułowe (możliwe są tutaj różne warianty ustawienia). Bez względu na to, czy zdecydujesz się na kanapę lub narożnik, w obu przypadkach wiele z nich wyposażonych jest w funkcję spania. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji aranżowania małego wnętrza, w którym salon pełnił będzie również funkcję sypialni. Dodatkowym plusem jest to, że tego typu meble wypoczynkowe mają bardzo przydatny pojemnik na pościel. Kolejny wachlarz możliwości otwiera Ci się w zakresie obicia. Od zwykłego materiału, przez welurowe oprawy, po te skórzane.

W jaki sposób zaaranżować salon z wypoczynkiem oraz stołem?

Jeśli zdecydujesz się na narożnik z funkcją spania, i w dodatku do użytku codziennego, najlepszym miejscem na jego ustawienie będzie róg salonu. Sprawi to, że miejsce do spania będzie położone w zacisznym kątku. W takich sytuacjach poszukiwanie stołu należy prowadzić pośród tych mniejszych gabarytowo. Będzie zachodziła bowiem konieczność częstego przesuwania (minimum dwa razy dziennie) rozkładanego narożnika.

Zdecydowanie więcej możliwości będzie Ci dawał salon o pokaźniejszych rozmiarach. Tutaj mebel przeznaczony do wypoczynku można ustawić w centralnej części salonu. Zwróć jednak uwagę na wysokość sofy bądź kanapy. Chodzi o to, aby zbyt mocno nie przytłoczyć wnętrza. Fajną opcją jest sofa w kształcie litery U. Ten kształt wypoczynku sprawdza się właśnie w dużych salonach, albowiem zajmuje on dość dużo miejsca. Możliwości w zakresie kolorystyki są obecnie nieograniczone. Oferta rynkowa jest tak szeroka, że każdy dopasuje kolor do własnych upodobań aranżacyjnych. 

A co ze stołem?

Wielkość stołu i jego kształt zależy przede wszystkim od wielkości salonu. Wszystko sprowadza się do tego, ile przestrzeni może on „zabrać”. W małych salonach dobrym rozwiązaniem jest stół okrągły. Są to przeważnie konstrukcje lekkie, które można bez problemu w razie potrzeby przestawić. Są również takie, które można przytwierdzić do ściany. Wówczas jednak będą mogły usiąść przy nim maksymalnie cztery osoby. Zazwyczaj miejsce stołu jest w okolicy dużego okna bądź w specjalnie do tego przeznaczonym wykuszu. W dużych salonach możesz sobie pozwolić na stoły, przy których może jednocześnie zasiąść kilkanaście osób.

Materiały, jakie posłużyły do produkcji stołów, także występują przeróżne. Najtańsze są wykonane z tworzywa sztucznego, ale jednocześnie są najmniej stabilne. Najbardziej okazałe i trwałe są stoły wykonane z drzewa. Występują takie rodzaje drzewa jak sosna, buk, dąb.

Jak sam widzisz, głównym czynnikiem, który będzie warunkował zakup stołu i wypoczynku jest kubatura Twojego salonu. Pewne jest jedno. Mianowicie z racji ogromnych możliwości rynkowych bez trudu dopasujesz zarówno narożnik czy sofę wraz ze stołem do swojego wnętrza.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium