Biokominek. Czym jest, zasady działania i rodzaje

Zasady działania biokominka.

Urządzenia te są najnowocześniejszym rozwiązaniem do mieszkań, tarasów czy balkonów, które nie są wyposażone w przewody kominowe. Zasilane paliwem ciekłym nie wymagają odprowadzania spalin albowiem w trakcie użytkowania nie wydziela się nawet odrobina smolistego dymu. Mało tego, spalane paliwo nie oddaje do otoczenia żadnych innych substancji, które mogłyby negatywnie wpływać na nasze zdrowie. To nie wszystko jeśli chodzi o zalety biokominka. Mianowicie kolejną z nich jest jego mobilność. W zależności od modelu możemy używać go naprzemiennie w domu jak poza nim. Ponadto możemy go umieszczać, w zależności od potrzeb, w różnych pomieszczeniach naszego mieszkania. Jeśli zajdzie potrzeba w salonie, jeśli zechcemy stworzyć ciepły romantyczny klimat, także w sypialni. Samo paliwo zasilające biokominek jest produkowane na bazie alkoholu etylowego i zwykło się je nazywać bioetanolem. Paliwa te, w zależności od konsystencji, mogą występować w formie płynu bądź żelu. Ciekawostką jest fakt, że do biopaliwa można dodawać różne, także nieszkodliwe dodatki, które sprawią, że w trakcie spalania będzie wydzielał się przyjemny zapach. Najważniejsze i warte powtórzenia jest to, że stosowane do zasilania biopaliwo jest produktem ekologicznym i nie wpływa negatywnie ani na organizm człowieka, ani na środowisko naturalne. Na rynku dostępne są specjalne wkłady, które następnie umieszcza się w środku. Innym rozwiązaniem jest gotowe palenisko, do którego dodaje się zżelowane paliwo. Ważnym argumentem przemawiającym za rozwiązaniem z biokominkiem jest wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie ich użytkowania. Mianowicie możliwość zaprószenia ognia jest wręcz równa zeru.

Co oferuje nam biokominkowy rynek?

Najbardziej rozchwytywane są biokominiki wolnostojące. Nie ma się co dziwić albowiem argument, że można go postawić w dowolnym miejscu jest bardzo ważny, jak nie najistotniejszy. Kolejny wariant dotyczy kominków naściennych, czyli takich które wymagają zawieszenia. To dobre rozwiązanie pod warunkiem, że nasz projekt aranżacyjny uwzględniał wcześniej właśnie opcję z kominkiem. Bardziej wyszukanym, ale jak najbardziej praktykowanym jest rozwiązanie z biokominkiem, który jednocześnie pełni funkcję mebla. Może to być np. wykonany w ten sposób stolik kawowy. Sporą rzeszę zwolenników ma także kominek tzw. portalowy. Ten model wymaga jednak wbudowania w ścianę co stanowi już swego rodzaju ingerencję i konieczność przeprowadzenia dodatkowych zabiegów.

Salon z biokominkiem.

Aktualnie wybór biokominków w zakresie designu jest doprawdy imponujący. Nie będzie zbyt daleko idącym stwierdzenie, że bez względu na aranżacyjny charakter wnętrza każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dostępne są modele proste, do wnętrz skromnych i minimalistycznych, ale mamy także do wyboru te z różnymi zewnętrznymi dekoracjami wykonanymi np. ze stali nierdzewnej. Dużym zainteresowaniem cieszą się kominki wykonane praktycznie w całości ze szkła co daje możliwość przyglądania się płomieniom niemalże z każdej strony.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium