Bieliźniarka, zbędny mebel czy obowiązkowe wyposażenie naszej sypialni?

Bieliźniarka, zbędny mebel czy obowiązkowe wyposażenie naszej sypialni?

Może trudno w to uwierzyć, ale już XVIII wieku omawiane wyposażenie wnętrza pojawiło się w naszych mieszkaniach. Był to mebel powszechnie stosowany, który gościł nie tylko w zamożnych domostwach, ale także tych o niższym statusie ekonomiczno-społecznym. Wówczas poza bielizną ludzie przechowywali w bieliźniarkach poszwy, a także obrusy. Obecnie bieliźniarki masowo wkraczają do naszych domów, tworząc niezbędny element wyposażenia wnętrza. Materiałem, z którego wykonywano ówczesne meble było głównie bogato zdobione drewno dębowe lub sosnowe. W późniejszym okresie moda na bieliźniarki nieco spadła, lecz obecnie przezywają one swoje odrodzenie.

Nowoczesne wydanie bieliźniarek

Dlaczego jest to mebel, który ponownie zyskuje na popularność i nietrudno się domyślić. Nadrzędnym powodem jest to, że zapewniają one dużo miejsca na przechowywanie bielizny, ręczników etc. Pozwalają ponadto na ukrycie jakby nie było intymnych części garderoby. Dzięki bieliźniarką drobne elementy garderoby są odpowiednio posegregowane, a dostęp do nich jest banalnie prosty. Wszystkie te rzeczy są poza tym skutecznie chronione od kurzu. Niewielkie gabaryty tego mebla dają przewagę nad innymi w zakresie ustawności nawet w ciasnych, mało ustawnych pomieszczeniach.

Aktualnie bieliźniarki w zakresie designu zaprojektowane są w przeróżny sposób co daje możliwość postawienia tego mebla nie tylko w sypialniach. Coraz częściej bieliźniarki spotykamy w salonach, pokojach dziennych, czy też łazienkach. Na przestrzeni lat mebel ten pozostał bardzo praktyczny, zmienił się jedynie w zakresie zewnętrznego wyglądu.

Dzisiejsze bieliźniarki sprawdzą się w każdym stylu

Bieliźniarki tworzące obecną ofertę rynkową możemy spotkać w różnym wydaniu. Bez problemu każdy z nas znajdzie taką, która bez problemu wpisze się w całość kompozycyjną wyposażenia wnętrza. Największa popularnością cieszą się te wykonane w stylu skandynawskim, glamour, a nawet boho czy kolonialnym. Najbardziej tradycyjne są jednak te wykonane w kolorze białym, dzięki swojej uniwersalnej barwie sprawdza się niemal w każdym rodzaju wnętrza.

Idealna bieliźniarka, czy w ogóle taka istnieje?

Mimo mnogości rodzajów bieliźniarek dostępnych na rynku wybór tej właściwej może jednak okazać się wcale nie taki prosty. Przed udaniem się do sklepu warto mieć ze sobą dokładny pomiar miejsca, w którym będzie się ona znajdować. Zastanówmy się ponadto do czego tenże mebel będzie nam służył. Czy tylko do przechowywania bielizny, czy jednak jego zastosowanie w naszym domu będzie zdecydowanie szersze. Mianowicie, czy oby nie potrzebujemy miejsca na obrusy, ręczniki, poszwy.

Podsumowując należy powiedzieć jasno, że dobranie właściwej bieliźniarki jest uzależnione ściśle od naszych indywidualnych potrzeb zarówno w obszarze designu, powierzchni pomieszczenia jaka dysponujemy oraz funkcjonalności. Pamiętajmy, że bieliźniarka nie jest jakimś skomplikowanym meblem, dlatego zastanówmy się, czy nie warto zamówić u lokalnego stolarza mebla skrojonego idealnie na miarę.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium