Beton architektoniczny na podłodze

Beton architektoniczny na podłodze

Beton architektoniczny we wnętrzach

Sama technologia wywodzi się z posadzek dla przemysłu. Beton dekoracyjny, można położyć na podłogi zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w mieszkaniu blokowym. W dzisiejszych czasach beton zyskał nową aranżacyjną funkcję. Przestał być tylko zwykłym materiałem budowlanym, który należy natychmiast przykryć lub okleić. Wreszcie został doceniony, stał się szlachetnym tworzywem. Wprowadza do wnętrza indywidualizm i styl, nadając każdemu projektowi unikatowy charakter.

Prawdziwy beton architektoniczny niczego nie imituje, a jego surowe piękno pozwala wykreować niepowtarzalną atmosferę. Wszystko to pozwala na to, by każdy czuł się wyjątkowo w swoim domu, czy biurze. Powierzchnia betonu architektonicznego mimo starannego wykonania odzwierciedla charakter tego materiału – surowy, trwały i prawdziwy. Jego piękno tkwi w niedoskonałości i takim trzeba go kochać. Beton architektoniczny to tworzywo wyjątkowe, przeznaczone dla tych, którzy potrafią zrozumieć jego naturę i docenić niepowtarzalność. Betonem dekoracyjnym możemy sobie teoretycznie wykończyć nawet kilkumetrową kawalerkę.

Beton architektoniczny na podłodze

Powierzchnia podłogi wyłożona betonem architektonicznym optycznie wydaje się większa. Tworzy jednolitą, gładką powierzchnię. Stanowi także świetną podstawę do mebli i dodatków. Można powiedzieć, że do tego typu podłogi wszystko będzie pasować. Musimy jednak podjąć decyzję, z jakiego betonu chcemy podłogę. Może to być podłoga z prefabrykatów lub bez spoinowa. Możemy zdecydować się na wylewkę gotową, wylewaną na miejscu w mieszkaniu. A przy pomocy specjalnych barwników lub kruszywa, można uzyskać np. efekt marmuru. Wtedy pozbywamy się wszelkich możliwych spoin czy fug. Grubość betonu architektonicznego posadzkowego rozpoczyna się od 8 mm. Grubość wylewki może być różna. Należy zaznaczyć, że beton podłogowy jest bardzo trwały, nieścieralny. Bardzo ładnie prezentuje się beton polerowany. Jeśli jednak zależy nam na bardziej eleganckim, wręcz pałacowym wykończeniu, lepiej postawić właśnie na beton polerowany. Łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

Niektórzy decydują się na beton podłogowy matowy, zacierany. Podłoga z betonu zacieranego sprawdzi się w surowych, industrialnych wnętrzach. Inaczej się prezentuje podłoga betonowa z płyt betonu architektonicznego. Posiada ona małą wadę, ponieważ widoczne są spoiny. Tak wygląda podłoga betonowa z prefabrykatów, upodabniając się do kafli. Zaletą podłogi z betonu architektonicznego jest jej wytrzymałość, odporność na ścieranie i łatwość w czyszczeniu. Taka podłoga nie wymaga specjalnych środków czyszczących. Wystarczy tylko raz na jakiś czas impregnować. Sprawdza się, nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Jednak wykonanie takiej podłogi jest czasochłonne i wymaga dokładności w pracy. Warto uwzględnić to, że jest posadzką zimną. Przed montażem takiej podłogi, warto pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym.

Meble na betonie architektonicznym

Pomimo tego, że beton architektoniczny jest dosyć trwałym materiałem, to jednak czasami również można go zarysować np. podczas częstego przesuwania ciężkich mebli. Dlatego bez względu na to, czy decydujemy się na meble typu sofy z nóżkami drewnianymi, czy metalowymi warto zabezpieczyć ich zakończenia filcowymi podkładkami, które skutecznie będą chronić powierzchnię przed zarysowaniem, a także ułatwią ich przesuwanie.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium