Aranżacja salonu z białą sofą, wady i zalety

Aranżacja salonu z białą sofą, wady i zalety

Kolor białych mebli trzeba sobie na wstępie powiedzieć ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Jednak urządzenie wnętrza z sofą w kolorze białym sprawdzi się niemal zawsze. Niezaprzeczalnym walorem białych mebli, w tym białej sofy jest bezproblemowa możliwość dobrania kolorów pozostałych elementów wnętrza. Jak to się zwykło bowiem mówić, biel (z racji tego, że jest kolorem neutralnym) pasuje do wszystkiego. W ostatnim okresie daje się zauważyć, że meble w kolorze białym, często zestawione z kolorem szarym czy czarnym, są na topie. Wnętrze wyposażone np. w białą sofę sprawia wrażenie ekskluzywnego, o wysokim standardzie. Centralnie umieszczony mebel będzie przykuwał uwagę zaproszonych gości i dawał poczucie przebywania w miejscu niezwykłym. Sofa w takim kolorze sprawdzi się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. 

Za każdym razem kiedy mamy zdecydować się na jasny mebel, w głowie mamy to, że jest chyba najbardziej podatny na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Wiadomym jest, że meble poza walorem estetycznym, muszą być praktyczne. Nawet jeśli posiadamy dzieci czy zwierzęta domowe nie wykluczajmy jednak rozwiązania z białą sofą. Szeroka gama dodatków do narożników czy sof, takich jak narzuty i koce, sprawia, że odchodzi problem utrzymania ich należytej czystości. Na rynku jest także bardzo dużo środków do czyszczenia tkanin. Flamastry czy kredki nie będą wówczas stanowiły zagrożenia. Nie należy zapominać, że znaczenie ma również z jakiego materiału będzie sofa. Dlatego też przed decyzją o zakupie tapicerowanych mebli lepiej upewnić się, że tkanina która je pokrywa jest plamoodporna. Warto więc dokonać wyboru tkaniny obiciowej odpornej na ścieranie, nieprzepuszczalne i proste do czyszczenia. Takowa tapicerka da nam gwarancję, że nawet jeżeli na białą sofę wylejemy płyn, nie wchłonie on zbyt szybko i będziemy mieli czas na reakcję, aby wyczyścić obicie. Ten aspekt jest także istotny, gdy mamy małe dzieci. Mamy także możliwość zakupu białej sofy ze skóry, która będzie jeszcze łatwiejsza do utrzymania w czystości. 

Należy jednak przyznać, iż w aspekcie stylu białe sofy nie mają sobie równych. Bardzo dobrze sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ optycznie je powiększają, a także dają wrażenie lekkości i przestronności. Poprzez to w niedużym nawet pomieszczeniu dość obszerna sofa czy narożnik będą się dobrze prezentować. Jasne kolory sprawiają również, że wnętrze wydaje się futurystyczne, bez względu na klimat w jakim je zaaranżujemy. 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium