Aranżacja miejsca pod schodami w salonie

Aranżacja miejsca pod schodami w salonie

Pod wewnętrzną klatką schodową często pozostaje wolna, niewykorzystana przestrzeń, która ze względu na swój trójkątny kształt jest nieco trudna w aranżacji. Jednak to tam możemy schować niemal wszystko lub urządzić przytulny kącik do odpoczynku.

Zabudowa pod schodami

Miejsce pod schodami stanowi doskonałą powierzchnię do zabudowy. Całą ścianę można zabudować półkami na książki lub wypełnić odpowiednimi dekoracjami. Sprawdzi się też, wielka szafa robiona na wymiar. Może ona pełnić funkcję dwuznaczną na przykład jako spiżarka lub miejsce na różne naczynia. Jednocześnie, jest ona wdzięczną przestrzenią, którą możemy dowolnie zaaranżować według własnych potrzeb.

Miejsce do odpoczynku

Pod schodami może być cicho i przytulnie. Dlatego jednym z pomysłów zagospodarowania przestrzeni pod schodami jest miejsce do wypoczynku, wraz z półkami na książki. To tutaj możemy postawić leżankę z wygodnym materacem i poduchami. Może to być przyjemne, zaciszne miejsce do czytania ciekawej książki.

Mini biuro

Własne miejsce do pracy w domu to prawdziwy luksus. Warto pomyśleć właśnie o takim zaaranżowaniu tej przestrzeni. Ważne, aby przestrzeń była dobrze oświetlona, powinno znaleźć się tam miejsce dla regału, biurka i obrotowego krzesła. 

Łazienka pod schodami

Jeśli przestrzeń pod schodami jest naprawdę spora, to możemy tam zrobić nawet małą łazienkę, przeznaczoną dla domowników lub gości. Trzeba ją tylko dokładnie rozplanować i zaaranżować. 

Dodatkowy schowek na wszystko

Innym pomysłem może być duża szafa, w której schowamy odzież, buty i inne sezonowe ubrania. Sprawdzi się także, jako schowek gospodarczy. To idealne miejsce dla mopa, miotły, czy froterki elektrycznej. Te przedmioty zabierają dużo miejsca i są ciężkie do ukrycia w domu. Taki dodatkowy schowek docenią również rodzice, z którymi mieszkają dorastające dzieci. To bardzo dobre miejsce dla sprzętu sportowego, a także fajne miejsce do przechowywania nart, zestawu kijków narciarskich, butów narciarskich, łyżew, sanek itp.

 Kącik dla czworonoga pod schodami

Jeżeli jesteśmy właścicielami czworonogów, to właśnie pod schodami możemy zrobić  legowisko dla kotów lub psów. To idealna lokalizacja dla legowiska zwierzaka własny kąt, szczególnie doceniona jako wyciszone schronienie podczas burzy lub w czasie głośniej, sylwestrowej nocy. Proponujemy wykonanie wejścia w taki sposób, aby stworzyć pół-zamknięte pomieszczenie, żeby czworonóg wiedział, że to jest jego miejsce, mały azyl, w którym zawsze znajdzie schronienie.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium