Zamów bezpłatny próbnik tkanin
6 sposobów na domową biblioteczkę
6 sposobów na domową biblioteczkę

Jeżeli przestrzeni mamy dużo do zagospodarowania czy to w salonie, czy to na korytarzu, możemy pomyśleć o typowym regale, który będzie sięgał od podłogi do samego sufitu. Ogromnym atutem takie regału jest to, że mamy pewność, że regał ten nam się nie wywróci. Regał taki możemy kupić w sklepie meblowym, tudzież zamówić u stolarza, którzy regał na książki będzie w stanie zrobić idealnie do naszej wolnej powierzchni. Regał taki może mieć regularne szerokości półek, bądź możemy zaprojektować go w taki sposób, aby na dole znajdowało się miejsce na książki, które są dość wysokie i zależy nam na tym aby stały, wtedy będziemy mieli łatwiejszy dostęp do takich książek niż w sytuacji gdy książka jedna leży na drugiej. Wyżej można zaplanować przestrzeń na płyty cd oraz dvd oraz symetrycznie względem siebie długości półek. Taki regał wydaje się być, regałem nowoczesnym, nadającym wnętrzu ciekawego wyglądu.  

Regał na książki nie musi być regałem po sam sufit. Możemy wybrać taki sposób przechowywania naszych książek, gdzie w centralnym punkcie znajduje się telewizor, a my niczym jego obudowa, również zamawiając u stolarza, obudowujemy go regałami na książki. Jest to dość popularny ostatnio sposób na zagospodarowanie przestrzeni dookoła telewizora.  

Trzeci sposób na przechowanie książek to wykorzystanie przestrzeni nad łóżkiem w sypialni. Taki sposób przechowywania książek jest dobrym sposobem w mieszkaniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Jednak wieszając taki regał nad łóżkiem, trzeba pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie. Dlatego przed montażem tej biblioteczki trzeba przeliczyć, czy nasze śruby będą w stanie utrzymać odpowiednią ilość książek.  

Jeżeli jesteśmy właścicielami domu, czy mieszkania dwupoziomowego bądź mieszkania z antresolą to czwarty sposób na domową biblioteczkę jest właśnie dla ciebie. Jest to wykorzystanie wolnej przestrzeni pod schodami, która pozwoli to na zaplanowanie przechowywania dużej ilości naszego zbioru literatury, jest to dość modny ostatnimi czasy sposób na aranżację wnętrz.  

Piąty sposób przechowywania książek jest równie ciekawy co propozycja czwarta, którą jest zabudowanie powierzchni dookoła drzwi. Takie rozwiązanie ciekawie wygląda na dużej powierzchni. Jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie takiej biblioteczki warto zaplanować ją w jasnych kolorach, które będą współgrały z odcieniem naszej futryny. Księgozbiór będzie dobrze prezentował się na białych regałach.  

Ostatnim ciekawym sposobem prezentacji książek jest przymocowanie do ściany wąskich półeczek. Takich półeczek montujemy dwie bądź trzy na wysokości, jedna pod drugim. Ustawiamy na takich półkach książki, jakbyśmy prezentowali obrazy. W taki sposób zachęca się do wzięcia do ręki, ciekawej, nowej książki przez dzieci. Sposób ten jest zapożyczony z nauki Montessori i bardzo dobrze się sprawdza w każdym domu, w którym został wprowadzony. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium