Zamów bezpłatny próbnik tkanin
5 trików na utrzymanie czystości w salonie
5 trików na utrzymanie czystości w salonie

 

  1. Koszyki - szybki sposób na chaos

W salonie często zostawiamy mnóstwo drobnych rzeczy na wierzchu. Najczęściej porozrzucane po całym salonie są telefony, piloty, czy inne drobiazgi. Taki nieład powoduje odczucie bałaganu. Dlatego, jeśli chcemy tego uniknąć, powinniśmy postawić na komodę z drobnymi, np. wiklinowymi koszami. To właśnie do nich możemy wrzucać drobiazgi, które są pozostawione w totalnym bezładzie w salonie.

Dobre nawyki pozwolą nam uniknąć bałaganu, dlatego najlepiej od razu odkładać rzecz, którą wcześniej wzięliśmy z powrotem na miejsce. Dzięki temu nie tylko będzie czysto, ale również unikniemy gubienia różnych rzeczy.

  1. Czyszczenie mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane brudzą się najszybciej, w końcu to one są najczęściej używanymi meblami w całym salonie. Jeśli chodzi o mycie mebli z naturalnej skóry, do ich wyczyszczenia wystarczą płatki mydlane, ciepła woda i gąbka. Następnie należy umyte miejsca natrzeć oliwką dla dzieci.

Meble z innych materiałów tapicerskich, takich jak len, bawełna, welur czy tkaniny łatwo zmywalne wymagają częstego odkurzania oraz przeprania raz na jakiś czas. Wszystkie wymienione materiały wyczyścimy delikatnymi płatkami mydlanymi i wodą.

Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zakup mebli tapicerowanych z tkaniną łatwoczyszczącą. Tego typu meble nie brudzą się szybko, ich czyszczenie jest błyskawiczne. Co więcej, nie wchłaniają plam, dzięki czemu ślad po kawie, czy herbacie usuniemy za pomocą ręcznika papierowego i wody. Warto rozważyć tę opcję przy zakupie nowych mebli do salonu. 

  1. Sposób na kurz w salonie

Najlepiej wybrać jasne meble, ponieważ na nich kurz nie jest tak szybko widoczny, jak na ciemnych meblach. Wycierając kurz, warto robić to w odpowiedniej kolejności. Ścieranie kurzu zaczynamy od najwyższych elementów mebli, później schodzimy coraz niżej. Wycierając meble z kurzu, użyjmy do tego celu środków o działaniach antystatycznych, zapobiegających jego ponownemu osadzaniu się.  Pamiętajmy, że przy walce z kurzem pomoże nam częste wietrzenie pomieszczeń. Jeżeli chodzi o odkurzanie podłóg, w tym celu możemy użyć robota sprzątającego, który za nas wykona tę pracę nawet wtedy, gdy nie będzie nas w domu.

 

  1. Schowek na poduszki i koce

Jeśli lubisz mieć dużo poduszek i koców, ale w przypadku odwiedzin gości są one zbędne i zagracają narożnik lub sofę, to możesz szybko schować je do tapicerowanej skrzyni. Może ona pełnić funkcję pojemnego schowka na wymienione rzeczy, a także posłużyć jako wygodna pufa dla gości. Pamiętajmy jednak, aby meble wypoczynkowe i skrzynia były w jednej tonacji kolorystycznej, najlepiej wykończone tą samą tkaniną tapicerską. 

  1. Czyszczenie telewizora

W każdym salonie mamy teraz telewizor, zmieniają się technologie i rozmiary, ale problem z kurzem i palcami odbitymi na telewizorze pozostaje ten sam. Ekran telewizora powinniśmy czyścić specjalną pianką albo chusteczkami do czyszczenia ekranów. W celu wyczyszczenia ekranu świetnie sprawdzą się również chusteczki do okularów. Natomiast różne drobne zakamarki oraz kratki przy telewizorze wyczyścimy czystym pędzlem do makijażu.

Stosując się do tych kilku prostych wskazówek, utrzymanie czystości w salonie będzie łatwiejsze i mniej pracochłonne. Warto skorzystać z dobrodziejstwa nowoczesnej techniki i zainwestować w nowego robota sprzątającego oraz w meble z tkaniną łatwoczyszczącą, która nie przyjmuje żadnych plam, a jej czyszczenie jest dziecinnie proste.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium