5 sposobów na ciekawe okna w domu
5 sposobów na ciekawe okna w domu

Dzisiaj okna nie muszą pełnić tylko funkcji dostarczania światła do pomieszczenia. Obecnie oprócz swojej funkcjonalności mogą podkreślić estetykę domu, stać się ciekawą dekoracją przestrzeni. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na okna w nowoczesnym domu. 

Wykusz

Jednym z ciekawych  rozwiązań pozwalających na wykorzystanie okien w różnych kształtach jest wykusz. Najczęściej decydujemy się na niego w okolicy kuchni lub pokoju. W tej części mieszkania można zaprojektować miejsce na stół z krzesłami. Dzięki temu domownicy mogą wspólnie biesiadować i spędzać ze sobą wolny czas. Niezwykle dekoracyjnie będą prezentować się tutaj okna łukowe. Doskonale wpiszą się w charakter budynków, takich jak: zabytkowe kamienice czy stylowe dworki. Warto w ich okolicy postawić kilka egzotycznych roślin. Tym prostym sposobem możemy stworzyć własną palmiarnię. 

Okna okrągłe

Okrągłe okna często używane są do doświetlania poddasza, doskonale sprawdzą się jednak w każdym wnętrzu – mniej lub bardziej kameralnym. Na poddaszu w obecności okrągłych okien, doskonale sprawdzi się ciekawy pokój dla dziecka. Do tego namiot, mały dywanik, kilka bujanych zabawek i stworzymy dziecięcy pokój marzeń. 

Lukarna

Innym rozwiązaniem jest lukarna. Lukarna to okna wysunięte poza płaszczyznę dachu.  Pozwalają na optymalne doświetlenie poddasza. Ich obecność może więc nie tylko wpłynąć na estetykę wyglądu całego domu, ale również znacznie zwiększyć funkcjonalność tej przestrzeni. Warto w takim miejscu zaplanować małe patio. Postawić wiklinowy stoliczek, do tego dwa miękkie fotele, trochę zieleni i już mamy świetną przestrzeń do odpoczynku. Dzięki temu domownicy mogą zapraszać swoich znajomych na ciasteczko i kawkę.

Przeszklenia narożne

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się przeszklenia narożne, które wpuszczają do wnętrz dużą ilość światła. W takiej części domu można zorganizować mały gabinet do pracy, zapewniając mu maksymalną ilość światła dziennego. Inspirującym pomysłem będzie urządzenie biblioteczki w pobliżu dużych okien. Będzie można spędzać całe dnie na czytaniu książek w pomieszczeniu zwanym biblioteczką.

Kącik przy oknie z wygodnym fotelem i książką pozwoli na to, że czytanie stanie się jeszcze przyjemne. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się okno uchylne z widokiem na piękny na ogród. Nic tak, nie ukoi naszego wnętrza, jak bliskość człowieka z naturą. Świetnym pomysłem na aranżację wnętrza z dużym oknem będzie powieszenie kokonu przy oknie, w ten sposób stworzymy kącik do odpoczynku i codziennych refleksji. 

Ogromne okna pod ogród zimowy

Dla innych świetnym miejscem może być ogród zimowy, wypełniony batalią storczyków lub innych kwiatów. Ciekawym rozwiązaniem jest zbudowanie dwóch drewnianych stopni przy oknie  z szezlongiem. Jak widać, jest wiele sposobów na urządzenie ciekawego kącika przy oknie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium