Zamów bezpłatny próbnik tkanin
5 pomysłów na podłogę na tarasie
5 pomysłów na podłogę na tarasie

W tym artykule przedstawię 5 pomysłów na podłogę na tarasie. Oto one: 
 
Nawierzchnia tarasu wykonana z desek drewnianych  


I tak jeśli chodzi o podłogę na tarasie, to najlepiej nadają się gatunki drewna egzotycznego. Czemu? Odpowiedź jest dość prosta, ponieważ jest najbardziej odporne na działanie tak zmiennych warunków atmosferycznych. Ponadto o trwałości nawierzchni tarasu, decyduje przede wszystkim sposób jego montaży, jak i jakość drewna. Z tego też względu na łączenia desek z legarem, nie należy stosować tradycyjnych, żelaznych gwoździ albo wkrętów. Należy używać tylko i wyłącznie łączników ze stali nierdzewnej, najlepiej, gdy są one montowane w szczelinach między deskami. 
 
Nawierzchnia tarasu wykonana z płyt gresu  
 
Otóż jak nam wiadomo na nawierzchnię tarasu, nadają się tylko płytki, które są mrozoodporne i antypoślizgowe, dlatego najlepiej wyprać gres. Takie płytki, przykleja się do podłoża specjalną, elastyczną zaprawą klejową, która przeznaczona jest do stosowania na zewnątrz. 
 
Nawierzchnia tarasu wykonana z płyty kostki betonowej  

 
Zarówno płyty, jak i kostka brukowa to materiały, które są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Są też łatwo dostępne i oferowane w szerokiej gamie kolorów, wzorów i wielkości. Jeżeli zaś, chodzi o montaż to płyty, układa się na podłożu betonowym, na styk lub z niewielką szczeliną, opierając je na betonowych podkładkach zapewniających uzyskanie równej powierzchni. Natomiast kostkę brukową, układa się na wyrównanej i zagęszczonej warstwie piasku tak jak na podjazdach i ścieżkach. 
 
Nawierzchnia tarasu wykonana z paneli z tworzyw  

 
Takie panele, wykonane są z elastycznego tworzywa, który połączony jest z PCV. Swoim wyglądem, przypominają ryflowane deski drewniane. Owe panele odporne są na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego też nie wypaczają się, nie pękają, nie łuszczą się pod wpływem mrozu i słońca. Są również odporne na insekty, a do tego jeszcze nie wymagają konserwacji. Elementy paneli, docina się na wymiar i umieszcza na konstrukcji wsporczej, tzn., na ruszcie lub na podkładach gumowych. Następnie łączy specjalnymi łącznikami, a brzegi wykańcza listwami brzegowymi. 
 
Nawierzchnia tarasu wykonana z buku klinkierowego  
 
Jeżeli zaś, chodzi o bruk klinkierowy to, jest on bardzo trwały i odporny na wszelkie zabrudzenia, odbarwienia, a także na działanie czynników atmosferycznych. Jest również mniej ślizgi niż płytki ceramiczne. Klinkier brukowy przykleja się elastycznym, mrozoodpornym klejem, który przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz, natomiast szczeliny między kostkami, wypełnia się zaprawą do klinkieru. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium