3 triki na aranżację okna

3 triki na aranżację okna

Zaczynając weźmy pod uwagę, że aranżacja okien w każdym wnętrzu, a szczególnie gdy nie jest ono zbyt duże, jest bardzo ważna, z tego też względu, zmiany zaczynamy od naszych okien. Różnice zauważmy od razu, jeżeli mamy długą, sięgającą, aż po ziemię i bardzo gęstą firankę natychmiast zastępujemy ją lżejszą wersją. Można ją zamienić na mocno ażurowy model, który zaledwie sięga do parapetu. Przecież w dzisiejszych czasach wybór firan i dodatków do aranżacji okna jest naprawdę imponujący. Ponadto jeśli chcemy, znaleźć swój ideał bez wychodzenia z domu, to możemy zajrzeć do internetu, gdzie warto poszukać inspiracji. Zrezygnujmy też z zasłon, bez wątpienia jest to kolejny krok, jeśli chodzi o małą metamorfozę okna. Choć zapewne większość z osób nie zakłada już ciężkich zasłon, decydując się jednie na rolety. Rolety powinny być w jasnych kolorach, z tego powodu, że ciemne rolety zmniejszają optycznie pomieszczenie, to do tego jeszcze przeraźliwie nagrzewają się latem od słońca. Pamiętajmy też, że im mniej, tym lepiej. Zasada ta obowiązuje również na oknie! Otóż okna w wielu mieszkaniach, przypominają wręcz wystawę podręcznych rzeczy. Z tego też względu wazony, figurki i inne tak zwane „kurzołapy” nie są najlepszym pomysłem, jeżeli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie.

Przy małych metrażach należy pamiętać o tym, żeby optycznie powiększyć naszą przestrzeń nie należy zapominać o zasadzie minimalizmu, im mniej, tym lepiej. Dlatego w obrębie okien, nie ustawiamy wszystkich innych rzeczy, które nie zmieściły się na regale. Dodatkowo, w myśl wspomnianej już zasady na parapecie nie układajmy gąszczu wysokich kwiatów, które zabiorom nam cenne światło naturalne. W zamian tego śmiało, możemy zastąpić je choćby małymi sukulentami bądź jednym wybranym kwiatem doniczkowym.

Trzeci trik, który pomoże nam optycznie powiększyć pomieszczenie, jest umieszczenie lustro na ścianie prostopadłej do okna. Dzięki temu padające promienie światła odbijać się będą od tafli, rozjaśniając pomieszczeniem. Jeżeli natomiast mamy wąską ścianę, na której umieścimy lustro pomiędzy dwoma otworami okiennymi, powiększy ono wnętrze nawet dwukrotnie. Podsumowując powyższy artykuł, to jeśli zwolnimy parapet, zawiesimy lekką, krótką i ażurową firankę, a także zrezygnujemy z zasłon. To efekt optycznego powiększenia i dodatkowo większą ilość naturalnego światła w pomieszczeniu, mamy gwarantowany.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium