Jak powstała marka
ScandicSofa?

Ponad osiem lat temu rozpoczęliśmy produkcję mebli na rynek brytyjski i skandynawski. Sami projektowaliśmy i produkowaliśmy meble skandynawskie, które potem trafiały do dużych, meblowych sieci handlowych. Dzięki temu udało nam się zdobyć doświadczenie i stworzyć firmę, której meble trafiają do najbardziej wymagających klientów. Niestety robiliśmy to pod markami naszych zagranicznych partnerów handlowych. Postanowiliśmy więc to zmienić!

Zadaliśmy sobie pytanie, dlaczego na rynek polski nie może trafiać to, co robimy najlepiej - designerskie, solidne meble z najwyższej jakości tkanin i materiałów w przystępnej cenie? Meble wykonane przez rzemieślników, którzy swoje doświadczenie zdobywają od nawet kilkudziesięciu lat. Tak zrodziła się nasza marka - z miłości do rzemiosła i artyzmu.

 
Jak powstała marka ScandicSofa
 
W jaki sposób doszliśmy do miejsca, <br>w którym jesteśmy teraz?
 

W jaki sposób doszliśmy do miejsca, w którym jesteśmy teraz?

Zadaliśmy sobie pytanie, dlaczego polski Klient nie może otrzymać tego co robimy najlepiej - designerskich, solidnych mebli w stylu skandynawskim w przystępnej cenie? Mebli wykonanych przez rzemieślników, którzy swoje doświadczenie zdobywali od kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć naszą markę i projekty, które zrodziły się z miłości do rzemiosła i artyzmu. Połączyły w sobie skandynawski design z wizją naszych projektantów o czystości formy, wyrażonej również w naturalnych tkaninach, których coraz mniej na rynku.

 

Jak powstają
nasze meble?

Meble produkowane są w naszej nowoczesnej fabryce. Do produkcji mebli wykorzystujemy przede wszystkim pracę naszych rąk, a więc każdy mebel wykonany jest w trosce i dbałości o każdy szczegół. Doświadczenie naszych pracowników pozwala nam, stworzyć funkcjonalne, eleganckie i wyszukane meble zgodne ze skandynawskim designem.

 
Jak powstają nasze meble
 
 

Polskie,
ale nie po polsku

Nasze meble wykonywane są w polskiej fabryce, jednak styl przyszedł do nas ze Skandynawii. Wielu kojarzy się ona z zimnem, nie bez powodu więc jej mieszkańcy otaczają się meblami i dodatkami, które wprowadzają ciepło i przytulność do domu. I takie właśnie są nasze meble. Cieszą formą, jakością wykonania i przede wszystkim komfortem. Ponad dwa tysiące zadowolonych Klientów i średnia ocena 4,8 na 5 są dla nas powodem do dumy i motywacją do dalszego doskonalenia. Dziękujemy.

Dominik Herberholz i Piotr Mielcarek

 
Kto projektuje nasze meble?

Maciej Kurkowski, Mariola Kawa

Architekci, twórcy multidyscyplinarni, właściciele studia projektowego Five Cell Architects, zajmującego się projektowaniem wnętrz, przedmiotów użytkowych oraz identyfikacji wizualnej. Specjalizują się w tworzeniu konceptów dla wnętrz komercyjnych jak również mieszkalnych. W swojej twórczości czerpią z różnych stylów projektowych z dbałością o detale, łączą tradycję z nowoczesnością, poszukują ponadczasowych form, a także bawią się projektowaniem parametrycznym.

Ze ScandicSofą połączyły ich wspólnie wyznawane wartości, a przede wszystkim miłość do designu, wrażliwość na naturalne materiały i szacunek dla pracy polskich rzemieślników.

 
Kto projektuje nasze meble?
 

Poznaj naszych Pracowników

Meble ScandicSofa powstają w naszej lokalnej manufakturze w Kostrzynie WIelkopolskim. Sukces marki nie byłby możliwy bez zaangażowania i pasji naszych zaufanych pracowników. Poznajcie kilku z nich.

Basia - krojczyni

Basia

krojczyni

Jest z nami od początku. Dba o to aby poszycia naszych mebli były najwyższej jakości.

Marcin - wdrożeniowiec

Marcin

wdrożeniowiec

Projektuje i wdraża nasze meble. Bez niego nie powstałby kultowy Klematisar i większość naszych mebli.

Artur - tapicer

Artur

tapicer

Jeden z naszych najzdolniejszych tapicerów. Dzięki jego pracy nasze meble nawet po latach użytkowania nie tracą swojej elegancji.

Kasia - opiekun Klienta

Kasia

opiekun Klienta

Ekspert w tematyce meblarskiej. Pomaga i doradza naszym Klientom.

Natalia - opiekun Klienta

Natalia

opiekun Klienta

Doradza naszym Klientom. Sprawdza i kontroluje jakość mebli przed ich wysyłką.

Marta - logistyk

Marta

logistyk

Dba aby meble docierały zawsze na czas do naszych Klientów.

ScandicSofa Próbnik Tkanin

Zamów bezpłatnyPróbnik Tkanin

Zadzwoń do naszego doradcy

Zadzwoń do naszegoDoradcy

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium