O naszej marce

Jak powstała marka ScandicSofa?

Ponad pięć lat temu rozpoczęliśmy produkcję mebli na rynek brytyjski i skandynawski. Sami projektowaliśmy i produkowaliśmy meble skandynawskie, które potem trafiały do dużych, meblowych sieci handlowych. Dzięki temu udało nam się zdobyć doświadczenie i stworzyć firmę, której meble trafiają do najbardziej wymagających klientów. Niestety robiliśmy to pod markami naszych zagranicznych partnerów handlowych. I za cenę o wiele wyższą niż nasze ceny sprzedaży. Postanowiliśmy więc to zmienić!

W jaki sposób doszliśmy do miejsca, w którym jesteśmy teraz?

Zadaliśmy sobie pytanie, dlaczego polski Klient nie może otrzymać tego co robimy najlepiej - designerskich, solidnych mebli w stylu skandynawskim w przystępnej cenie? Mebli wykonanych przez rzemieślników, którzy swoje doświadczenie zdobywali od kilkunastu a nawet kilkudziesięciu lat. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć naszą markę i projekty, które zrodziły się z miłości do rzemiosła i artyzmu. Połączyły w sobie skandynawski design z wizją naszych projektantów o czystości formy, wyrażonej również w naturalnych tkaninach, których coraz mniej na rynku.

Jak powstają nasze meble?

Meble produkowane są w naszej nowoczesnej fabryce. Do produkcji mebli wykorzystujemy przede wszystkim pracę naszych rąk, a więc każdy mebel wykonany jest w trosce i dbałości o każdy szczegół. Doświadczenie naszych pracowników pozwala nam, stworzyć funkcjonalne, eleganckie i wyszukane meble zgodne ze skandynawskim designem.

Polskie, ale nie po polsku

Nasze meble wykonywane są w polskiej fabryce, jednak styl przyszedł do nas ze Skandynawii. Wielu kojarzy się ona z zimnem, nie bez powodu więc jej mieszkańcy otaczają się meblami i dodatkami, które wprowadzają ciepło i przytulność do domu. I takie właśnie są nasze meble. Cieszą formą, jakością wykonania i przede wszystkim komfortem. Ponad dwa tysiące zadowolonych Klientów i średnia ocena 4,8 na 5 są dla nas powodem do dumy i motywacją do dalszego doskonalenia. Dziękujemy.

Dominik Herberholz i Piotr Mielcarek
 

Kto projektuje nasze meble?

Maciej Kurkowski, Mariola Kawa
Architekci, twórcy multidyscyplinarni, właściciele studia projektowego Five Cell Architects, zajmującego się projektowaniem wnętrz, przedmiotów użytkowych oraz identyfikacji wizualnej. Specjalizują się w tworzeniu konceptów dla wnętrz komercyjnych jak również mieszkalnych. W swojej twórczości czerpią z różnych stylów projektowych z dbałością o detale, łączą tradycję z nowoczesnością, poszukują ponadczasowych form, a także bawią się projektowaniem parametrycznym. Ze ScandicSofą połączyły ich wspólnie wyznawane wartości, a przede wszystkim miłość do designu, wrażliwość na naturalne materiały i szacunek dla pracy polskich rzemieślników.
Nasz sklep posiada certyfikat dbałości o konsumenta, więcej o nim można dowiedzieć się tutaj: Sklep Prokonsumencki.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium