Jak ocieplić minimalistyczne wnętrze, bazując na stylu skandynawskim?

Jak ocieplić minimalistyczne wnętrze, bazując na stylu skandynawskim?

Chociaż wielu osobom styl skandynawski kojarzy się z chłodną sterylnością, to jednak wnętrza urządzone w ten sposób można skutecznie ocieplić. Nawet najbardziej ponure mieszkanie można szybko odmienić, wprowadzając dodatki w postaci chociażby poduszek w kontrastowych kolorach czy też poszewek imitujących owczą skórę. Na podobnej zasadzie działają wazony, rośliny, lampiony, koce i obrazy. Jak zatem skutecznie nadać surowemu wnętrzu przytulności?

Jak ocieplić minimalistyczne wnętrze?


Nowoczesne wnętrza mają to do siebie, że często zarzuca im się chłód i bezosobowość. Tę surowość można jednak łatwo przełamać, dzięki czemu będziemy mogli się cieszyć wnętrzem urządzonym zgodnie z bieżącymi trendami, jak i przytulną atmosferą. Minimalistyczne wnętrze można ocieplić bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu i wydawania fortuny, wprowadzając do niego odpowiednie materiały i dodatki dekoracyjne. Sposobem na ocieplenie minimalistycznego wnętrza jest sięgnięcie po ozdoby w postaci roślin, zdjęć, kolorowych rysunków i pamiątek osobistych.

W celu przełamania monochromatycznej kolorystyki, zaleca się wprowadzenie ciepłych akcentów, czyli odcieni żółci, pomarańczy i czerwieni.


Możemy również zdecydować się na nieco większe zmiany. Surowość minimalistycznego wnętrza doskonale przełamie miękka tapicerowana sofa w stylu skandynawskim. Przytulną atmosferę i ciepło dodają dekoracje wykonane z miękkich tkanin, czyli puszysty dywan, pufy czy też wełniany pled na fotelu. Świetnym rozwiązaniem jest również zainstalowanie kominka.


Pozbądź się chłodu z mieszkania


Mieszkanie urządzone w stylu minimalistycznym to takie, w którym dominują proste formy i jasne kolory. Jednakże można pozbyć się chłodu i surowości, przełamując jasne barwy intensywnym kolorem. Oprócz dywanu z długim włosiem w ciepłym kolorze, kolorowych i miękkich poduszek oraz miłego w dotyku koca, warto pomyśleć nad zakupem mebla o nieregularnym kształcie. Zastosowanie tkanin o kontrastujących barwach czy fakturze jest strzałem w dziesiątkę. Najlepiej, aby fotel czy sofa miały miękkie obicie z grubej tkaniny. Pozwala to na przełamanie prostej formy pozostałych mebli.


Należy jednak wystrzegać się przesadzenia z ilością dodatków. Bezpiecznym rozwiązaniem jest wprowadzenie dwóch kolorów czy też kilku odcieni tej samej barwy. Mile widziane są naturalne materiały, czyli drewno i cegła, które są w stanie ocieplić nawet najsurowsze wnętrze.

Drewniany mebel czy podłoga oraz obłożona cegłą w naturalnym kolorze ściana bądź jej fragment to z pewnością sprawdzone i godne polecenia sposoby na przełamanie surowości wnętrza. Do spotęgowania efektu warto dodać rośliny w dużych i ciekawych donicach, stojące lampy w abażurach i świece.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium