Dodatki w stylu skandynawskim, które dodadzą mieszkaniu charakteru

Dodatki w stylu skandynawskim, które dodadzą mieszkaniu charakteru

Styl wprost z północy to idealne rozwiązanie dla osób lubiących jasne i duże przestrzenie oraz prostotę. Ten, dość ascetyczny, charakter skandynawskiego stylu możemy przełamać dodatkami oraz meblami o bardziej wyrazistym charakterze, pamiętając jednak o tym, aby nie zaburzyć panującej we wnętrzu harmonii. Oto kilka propozycji, jak to zrobić.

Salon w stylu skandynawskim — przyjazne miejsce dla rodziny

Honorowe miejsce w salonie w stylu skandynawskim zajmuje sofa, która cechuje się przede wszystkim prostą formą oraz kolorystyką spójną z kolorem wnętrza (przeważają więc odcienie bieli, szarości oraz beżu). Sofa w stylu skandynawskim ma przede wszystkim zachęcać do wypoczynku, dlatego jako dodatki sprawdzają się kolorowe poduszki oraz narzuty z naturalnych tkanin, takich jak len czy bawełna — pozwolą one na stworzenie przytulnego klimatu oraz nadają wnętrzu charakteru.

Typowe dodatki wykorzystywane przy urządzaniu salonu w stylu skandynawskim to również świeczniki, ramki na zdjęcia oraz wazony, których ciekawa forma, jak i zastosowanie kontrastu ma za zadanie przełamać minimalizm wnętrz inspirowanych północą.

Kuchnia w stylu skandynawskim — piękna w swojej prostocie

Kuchnie w stylu skandynawskim, podobnie jak salon, cechują się prostotą oraz jasnymi i rozświetlonymi wnętrzami. Ściany w większości przypadków wyłożone są kafelkami w stonowanych kolorach lub białą cegłą.
Styl skandynawski to nieliczne dodatki o prostej formie, które są jednocześnie funkcjonalne. W schemat ten doskonale wpisują się np. zioła w zielonych lub żółtych doniczkach oraz naczynia o pastelowych kolorach, które sprawią, że prosta i biała kuchnia zostanie ożywiona.

Sypialnia w stylu skandynawskim — idealne miejsce do wypoczynku

Sypialnia w stylu skandynawskim ma przede wszystkim stanowić idealne miejsce do wypoczynku i relaksu, tak więc pomieszczenie to również cechuje się spokojną kolorystyką i niewielką liczbą dodatków. Meble skandynawskie, podobnie jak to miało miejsce w kuchni, mają być przede wszystkim funkcjonalne.

Zatem łóżko jako kluczowy element sypialni powinno być wykonane naturalnych materiałów (najlepiej z drewna) oraz posiadać prostą i solidną konstrukcję.

Mimo że wykładziny i dywany nie cieszą się zbyt dużą popularnością, jeżeli chodzi o styl skandynawski, to jednak w sypialni dozwolony jest np. jeden jasny dywanik lub chodnik umieszczony przy łóżku, który doda wnętrzu przytulnego charakteru. Mile widziane są również poduszki w stonowanych kolorach.


Pamiętajmy, że styl skandynawski to minimalizm, tak więc zasada „mniej znaczy więcej” ma tutaj szczególne znaczenie.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium