Spraw, aby wnętrze twojego domu było przytulne.

Spraw, aby wnętrze twojego domu było przytulne.

Jeśli dodatki to jakie?

Aranżując wnętrza naszych domów bardzo dużo uwagi poświęcamy kolorowi ścian, meblom, podłogom. Rzadko, kiedy ludzie pamiętają, że nasz dom to także… zapachy. Wchodząc do czyjegoś domu chyba każdy przywiązuje wagę do zapachu jaki tam się unosi. Inaczej, mówiąc każdy dom ma swój zapach. Postarajmy się, więc wpłynąć na ten element w naszym mieszkaniu. Z pomocą przychodzą nam tutaj różnego rodzaju świece, kadzidła, czy inne rozwiązaniu, których obecnie na rynku jest co niemiara. Zastosowanie świec od zawsze przyczyniało się do ocieplenia danego wnętrza. W dodatku odpalona świeca jest kojarzona z harmonią, spokojem, komfortem.

Innym inspirującym elementem kolportującym zapach po naszym mieszkaniu jest wosk. Są dostępne specjalne naczynia do jego podgrzewania. To tzw. kominki, których różnorodność powala z nóg. Ich zastosowanie to wymyślny dodatek do wystroju każdego wnętrza.

Co jeszcze w obszarze oświetlenia?

Funkcji oświetlenia pomieszczeń jest kilka. Dobre oświetlenie to nie tylko mocne światło centralne. Rola oświetlenia może być różnoraka. Poza tym, żeby dobrze doświetlić pomieszczenie może uzyskać efekt romantycznego nastroju, wyciszenia. Pomogą nam w uzyskaniu takie klimatu lampki punktowe czy ledowe taśmy. W tym miejscu należy zapamiętać, że wyjątkowy klimat uzyskujemy dzięki światłu rozproszonemu. Warto więc rozejrzeć się za wolnostojącymi lampami czy klimatycznymi kinkietami.

Poduszek nigdy dość

Tutaj poza samymi poduszkami można posiłkować się wszelkimi rodzajami tekstyliów. Wskazane są narzuty, chodniczki itp. Przyczynią się one bez dwóch zdań do ocieplenia wnętrza. Oczywiście nie może zabraknąć poduszek na naszej sofie. Nieograniczony dostęp kolorów i wzorów poszewek zachęca do ich stosowania tym bardziej.

Kwiaty, kwiaty, kwiaty

Dodatek żywych kwiatów jest nieoceniony. Dają one poczucia zespolenia z przyrodą, ocieplają wnętrze, poprawiają nam humor. Mają one szczególną wartość estetyczną tym bardziej, ponieważ na rynku jest dostęp do nieograniczonych wariantów doniczek. Są one różnych wielkości, jednokolorowe bądź wzorzyste. Duże wnętrza zyskają dzięki zastosowaniu dużych roślin. Ożywiają one wnętrze, dają poczucie wolności i odprężenia.

Stwórz coś oryginalnego własnoręcznie!

Może się zdarzyć, że będziemy ograniczeni finansowo. Nie znaczy to, jednak, że nasze mieszkanie będzie „gołe”, pozbawione jakichkolwiek dodatków. Nasza sprawność manualna daje nam nieograniczone możliwości. Należy tylko uruchomić odrobinę wyobraźni. W internecie bez problemu odnajdziecie państwo artykuły na temat technik zdobniczych. Sporo z nich dotyczy wykonywania ozdób w okresie świątecznym.

Podsumowując należy stwierdzić, że nawet najlepiej bogato wykończony dom pozbawiony będzie tzw. duszy bez odpowiednich dodatków. Wpłynąć jest w stanie na to tylko właściwy dobór dodatków do naszego mieszkania.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium