Zamów bezpłatny próbnik tkanin
Kuchnia w kolorze niebieskim.

Przez kilkanaście sezonów w kuchniach dominowały zdecydowanie takie barwy jak biel, szarość, beże. W związku z odczuwalnym wyczerpaniem się zapotrzebowania na takie klimaty projektanci zaczęli wchodzić na dotąd nieznany grunt. Jedna z propozycji tyczy się właśnie urządzenia kuchni z dominującym kolorem niebieskim. Odcieni tej barwy jest doprawdy bardzo dużo także każdy może wybrać coś dla siebie. Bez wątpienia jednak kolor niebieski jest synonimem harmonii spokoju
i relaksu. Dzięki aranżacji w kolorze niebieskim możemy uzyskać nietuzinkowy klimatyczny wystrój wnętrza.

Kuchnia w kolorze niebieskim – mnogość aranżacji.

Nadrzędnym walorem koloru niebieskiego, bez względu na jego odcień, jest to, że można go połączyć praktycznie z każdym innym kolorem. Nie musi też być oczywiście, tak, że kolor niebieski obierzemy jako ten dominujący. Czyli odstąpimy od malowania ścian w tym kolorze, czy wykonania frontów w tej barwie. Można go przecież skutecznie, z pełnym powodzeniem, przemycić do pomieszczenia kuchennego poprzez dobór różnych dodatków, takich jak obicie krzeseł, obrusy czy też elementy dekoracyjne na porcelanie. Inne rozwiązania to zastawa w kolorze niebieskim, wazony czy świeczniki. Możliwości jest doprawdy bardzo dużo, a końcowy efekt może się okazać nadspodziewanie dobry.

Kuchnia w kolorze niebieskim świetnie sprawdzi się w mieszkaniach o charakterze klasycznym, prowansalskim, industrialnym, loftowym czy też glamour. Kolor ten z psychologicznego punktu widzenia jest bardzo przyjazny psychice, przyczynia się do odprężenia i relaksu.

Połączenia koloru niebieskiego w kuchni.

Jak już wspominano kolor niebieski można łączyć z wieloma barwami, aczkolwiek są też takie, z którymi korespondował po prostu nie będzie. Do niebieskiego śmiało można dodać akcenty zieleni, nie zapominając przy tym o jeszcze jakieś jasne barwie najlepiej bieli. Zbitka dwóch kolorów, czyli niebieskiego z białym, to proste klasyczne zestawienia dające świetny efekt końcowy. Jest ciekawe
i bardzo popularne rozwiązanie w przypadku kuchni o niewielkiej kubaturze. Mianowicie takie połączenie będzie przyczyniać się do optycznego powiększenia pomieszczenia. Można np. zdecydować się na błękitne fronty, jasne ściany i podłogi.

Inne propozycja to złączenie koloru niebieskiego z szarym. Odcienie szarości to także barwy bardzo uniwersalne, które świetnie pasują do większości kolorów. Zatem, tak jak w przypadku niebieskiego można tutaj bez przeszkód zdecydować się na jej różne odcienie. Kuchnia z akcentami niebieskimi będzie świetnie wyglądać z dodatkiem drewna. Dobrym zestawieniem są niebieskie fronty, drewniane blaty i podłoga. Wszystko zależy oczywiście od naszych upodobań i od tego, w jakim klimacie urządzony jest salon, w przypadku kiedy tworzy on wraz z kuchnią całość.

Warto przypomnieć o rozwadze, która w wypadku kolorów, z którymi nie jesteśmy, aż tak obyci jest bardzo potrzebna. Chodzi o to, żeby nie doszło do aranżacyjnego kiczu, albowiem z pewnością każdy chciałby uniknąć poczucia zmarnowanych pieniędzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium