Kolor antracytowy w domu? Jak najbardziej…, lecz trzymajmy się pewnych zasad.

Kolor antracytowy w domu? Jak najbardziej…, lecz trzymajmy się pewnych zasad.

Czym jest antracyt?

Teoretycznie antracyt jest kolorem czarnym, albowiem jest on rodzajem węgla kamiennego. Różni się on jednak od klasycznej głębi. Jest bardziej „miękki” i łagodniejszy od wspomnianego koloru czarnego. Barwa taka nosi właśnie nazwę antracytu. Jako kolor znajdujący się w naszych wnętrzach został on sklasyfikowany w dwudziestych latach XX wieku. Zdarza się, że antracyt błędnie jest kojarzony, z racji swojego odcienia, kolorem grafitowym. Dzieję się tak, ponieważ faktycznie jest on najciemniejszym odcieniem szarego.

Jak będzie wyglądał na podłodze bądź ścianie?

Projektanci aranżując wnętrze chcąc go zastosować na ścianie lub podłodze idą w kierunku wnętrza industrialnego. W tego typu aranżacji pasuje on najbardziej. Jeżeli wykonujemy w tym kolorze ścianę najczęściej nie malujemy w ten sposób całego pomieszczenia wybieramy zwykle jedna ze ścian. Idealnym połączeniem będzie kolor antracytowy z gołą starą cegłą bądź elementami drewnianymi. Kolorowi antracytowemu dobrze będzie w salonie czy sypialni. Podstawową zasadą jest to, aby nie było nadmiaru tej barwy. Proszę wierzyć na słowo, że kolor ten jest jak najbardziej w stanie bardzo mocno przytłoczyć wnętrze. Dlatego za nim podejmiemy decyzję mocno wszystko przemyślmy, a jeśli nie jesteśmy pewni skorzystajmy z pomocy projektanta. Inną rzeczą jest fakt, iż kolor antracytowy, w zależności od ilości światła w pomieszczeniu może różnie się prezentować. Bardzo często w poradnikach aranżacyjnych na ścianie w kolorze antracytowym proponuje się utworzenie rodzinnej galerii zdjęć. Trzeba przyznać, że faktycznie prezentuje się to okazale.

Czy kuchnia jest pomieszczeniem, w którym może znaleźć się antracyt?

Pod warunkiem, że zostanie zaprojektowana w sposób przemyślany, może się okazać hitem naszego domu czy mieszkania. Z takimi dodatkami jak drewniany blat oraz pozostałymi w kolorze białym, beżowym efekt będzie zdumiewający. W kolorze blatu można również postawić stół z krzesłami. Do całości pasować będzie także zastawa w kolorze antracytowym.

Przejdźmy na salony

Jak już zostało powiedziane, kolor antracytowy wyśmienicie się czuje w towarzystwie drewna oraz barw, które mocno będą kontrastować. Działajmy, stosujmy, ale nie zapominajmy o umiarze! Jeśli ściana w takowym kolorze, to koniecznie jedna. Można kolor antracytowy wprowadzić do salonu bez konieczności robienia w tej barwie podłogi czy ściany. Bez obaw można postawić na dodatki bądź same meble w tym kolorze. Cały czas należy jednak to robić z głową. Do salonowych dodatków, pasujących do antracytu, należeć będą różnego rodzaju świeczniki, wazony czy też lampy.

Reasumując kolor antracytowy nadaje wnętrzu elegancji. Wielu powie, że jest bardzo odważną barwą, więc trzeba mieć dużo odwagi, żeby go zastosować. Nie bójmy się, do odważnych świąt należy. Jeżeli tylko postąpimy rozważnie powinniśmy osiągnąć oszałamiający efekt. Powodzenia!!!

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium