Jak dbać o meble welurowe?
Jak dbać o meble welurowe?

Stosuj odpowiednie środki do pielęgnacji weluru

 

Na sklepowych półkach nie brakuje specyfików, najczęściej mających postać proszku lub pianki, służących do pielęgnacji mebli tapicerowanych welurem. Krzesło, fotel czy sofa welurowa, może odzyskać swój dawny blask poprzez zastosowanie odpowiedniego preparatu.

Ważne jest, by jego aplikacja przebiegała zgodnie z zaleceniami producenta, zawartymi na opakowaniu. Zwykle środek pielęgnujący nanosi się na obicie, a następnie, w zależności od siły zabrudzeń – pozostawia na nim od kilkunastu minut do godziny. Po tym czasie pozostałości preparatu usuwa się za pomocą ścierki lub szczotki o delikatnym włosiu.

 

 

 

 

 

Szybko reaguj na powstałe plamy

 

Sofa welurowa, zdobiąca Twój salon, straciła swój urok przez plamę z tłuszczu? Brzydkie ślady po winie zniszczyły miękki fotel z weluru, w którym lubisz przesiadywać? Nic straconego! Szybka reakcja pozwoli Ci przywrócić tapicerowanym meblom ich pierwotną barwę.

Skutecznym sposobem na wywabienie plam, jest roztwór amoniaku, który przygotujesz mieszając jedną jego łyżkę z połową litra zimnej wody. Pamiętaj jednak, że welur to materiał, który źle znosi czyszczenie pod włos. Zawsze pocieraj go delikatnie miękką szczotką zgodnie z kierunkiem układania się włókien. W razie potrzeby krzesło, fotel czy sofę welurową osusz suszarką do włosów.

 

 

 

Wystrzegaj się kilku błędów

 

O czym pamiętać, by nie zniszczyć welurowej sofy, fotela czy krzesła? Nigdy:

 

  • nie używaj silnych detergentów, takich jak wybielacze i rozpuszczalniki, mogących trwale zniszczyć materiał,
  • nie czyść weluru bez wcześniejszego sprawdzenia działania środka na fragmencie obicia – niektóre preparaty mogą odbarwić materiał,
  • nie używaj zbyt dużej ilości wody do czyszczenia weluru – jej nadmiar wydłuży czas wysychania obicia, co może doprowadzić do rozwoju pleśni.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl