Czy w kuchni połączenie koloru szarego z drewnem może być ciekawym rozwiązaniem? Spójrzmy sami.

Czy w kuchni połączenie koloru szarego z drewnem może być ciekawym rozwiązaniem? Spójrzmy sami.

Jak zatem podejść do zaaranżowania szarej kuchni z drewnem?

Połączenie drewna z kolorem szarym jest na topie już od kilku dobrych lat. Tyczy się to również aranżacji kuchni. Zazwyczaj szarość jest przemycana do tegoż pomieszczenia w kolorach ścian bądź frontów zabudowy kuchennej. Mowa tu oczywiście całej gamie odcieni koloru szarego. Z kolei elementy drewna wplecione zostają poprzez blaty, stoły, krzesła itp. Zastosowanie znajdują przeróżne rodzaje drewna od dębu, przez jesion, orzech, a nawet brzozę. Istotne jest, by z rozwagą dobrać dany odcień szarości i drewna z innymi dodatkami.

Powiedzieć także trzeba, że proporcję w jakich zestawione jest drewno z kolorem szarym mogą być przeróżne i dostosowane do naszych upodobań. Spotyka się, bowiem ciekawie wyglądające kuchnie gdzie dominuje kolor szary nad elementami drewnianymi i na odwrót takie, w których króluje drewno, a kolor szary jest tylko subtelnym dodatkiem.

Rozwiązań może być naprawdę sporo

Szara kuchnia z drewnem z elementami nowoczesnych rozwiązań będzie perełką ludzi ceniących sobie minimalizm. Fronty zabudowy w kolorze drewna wraz z szarymi blatami będą tworzyć ponadczasowy klimat. Dobrym i ciekawym rozwiązaniem jest kuchnia w kolorach bieli i szarości.

Z drewnianymi elementami, to rozwiązanie również da nam nie dezaktualizujące się klasyczne wnętrze. Chyba się zgodzicie, że zabudowa kuchenna w kolorze szarym oraz drewnianym blatem pozostanie na zawsze pełną uroku. Nie bez przyczyny grono takiego rozwiązania nieustająco się powiększa. Jest także świetny pomysł do wnętrza zaaranżowanego w stylu rustykalnym. Kolejnym godnym uwagi podejściem aranżacyjnym jest skomponowanie szarej kuchni z jasnym drewnem. Atutem tego rozwiązania jest to, że sprawdzi się ono niemal w każdym wnętrzu. Dopełnieniem bez wątpienia będzie podłoga ułożona w jodełkę oraz przemyślane uzupełnienie kuchni w odpowiednie dodatki. Jak się bawić w komponowanie to na całego. A jak widzicie kuchnię w kolorze szarym z dodatkiem ciemnego drewna? Jeżeli szukamy czegoś ponadczasowego oczywiście bez wahania idźmy w to! W takim układzie kolorystycznym sprawdzają się kuchenne wolnostojące meble. Pamiętajmy jednak, że nie bez znaczenia pozostaje także styl w jakim meble zostały wykonane.

Zaletą mixu koloru szarego z drewnem jest to, że można dodawać również inne barwy. Możliwości tutaj są nieograniczone. Ważne jednak, żeby zachować we wszystkim rozwagę i nie popaść w przesadę. W ostatnim czasie obserwuje się, że kolor szary skutecznie wypiera z naszych wnętrz jeszcze do niedawna królująca biel. Bez namysłu decydujmy się, więc na kolor szary. Jeżeli jednak nie jesteśmy aranżacyjnymi wirtuozami udajmy się z prośbą o pomoc do projektanta, on z pewnością przygotuje dla nas kilka ciekawych propozycji.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium