Czy można tanio urządzić mieszkanie w satysfakcjonujący nas sposób? Kilka wskazówek, które nam, w tym pomogą.

Czy można tanio urządzić mieszkanie w satysfakcjonujący nas sposób? Kilka wskazówek, które nam, w tym pomogą.

Plan finansowy to podstawa!

Po zakupie nowego mieszkania chyba każdy, aż się rwie, aby udać się na zakupy niezbędnych rzeczy do jego wykończenia. W tym miejscu wato, jednak powściągnąć emocje i na chłodno przeliczyć jakim budżetem dysponujemy. Około 10 procent z całości puli należy odłożyć i albowiem nie niż założyliśmy na starcie, więc taka kwota będzie wówczas na wagę złota. Reasumując bez takiego planu nie ruszajmy na podbój sklepów albowiem może się okazać, że niepostrzeżenie wydaliśmy więcej, niż powinniśmy. Jeżeli pieniądze z rezerwy zostaną, to nic się nie dzieje, ponieważ znajdziemy się w miejscu, kiedy będziemy mieć i wykończone mieszkanie, i trochę gotówki w kieszeni. To się nazywa sukces!

Udać się do projektanta to trafiony pomysł

Nie jeden powie, jak to projektanta? To ja tutaj ledwo spinam budżet, a tu dodatkowy wydatek? Nie jest tak do końca. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach lepiej z takiej pomocy skorzystać. Może się okazać, że wizja którą mamy nie pasuje do możliwości metrażowych, ponadto zbierze żniwo w postaci zbędnych wydatków. Fachowiec pomoże dobrać nam odpowiednią ilość mebli do przechowywania, składowania, dekoracyjnych etc. Może się okazać również, że umywalka, którą kupiliśmy, bo nam się podoba będzie zbyt szeroka do naszej łazienki. Projektant wykona dla nas rysunki dzięki czemu unikniemy takich pomyłek.

Im mniej speców od wykończeniówki tym lepiej

Na etapie wykończenia wnętrza sugestia nasza jest taka, aby ograniczać się do jak najmniejszej liczby osób odpowiedzialnych za wykończenie. Optymalnie będzie, kiedy weźmiemy jedną ekipę, która poprowadzi prace od, A do Z. Ponadto dobrze byłoby, aby byli to ludzie sprawdzeni, z polecania dobrze znanej nam osoby, których dokonania widzieliśmy już wcześniej na przykładzie czyjegoś mieszkania. Chodzi tutaj o to, aby nie było konieczności dokonywania poprawek. Takie rozwiązanie zazwyczaj wychodzi nas taniej, niż zatrudnianie do różnych robót pojedynczych osób. Wielu dobrych majstrów z racji wieloletniego działania w branży często może polecić sklepy, w których dostaniemy po niższych cenach materiały.

Gdzie jeszcze szukać oszczędności?

Tak naprawdę w każdym elemencie. Czy to przy malowaniu ścian, czy wykańczaniu podłóg? Warto się zastanowić, czy na podłodze nie położyć desek wprawdzie na starcie wydamy więcej, ale mamy gwarancję, że będą one służyły nam długimi latami. Również sporo można zaoszczędzić przy doborze płytek łazienkowych. Tak naprawdę można kupić pytki dobre jakościowo w niedużej cenie. Różnicę w tym przypadku robi jedynie wzór.

Ostatni element - wybór mebli

Warto zapoznać się z obecnymi trendami panującymi na rynku. Wiele osób w ostatnim czasie chwali sobie meble wykonane z palet! Wystarczy spojrzeć na aranżacje zaprojektowane w Internecie, aby dojść do wniosku, że to naprawdę świetny pomysł. Koszt nabycia takich mebli jest niewielki. Kolejna opcją jest renowacja starych mebli. Często są bardzo klimatyczne, a wymagają jedynie delikatnego odświeżenia.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium